انواع بک لینک

همانطور که در قبلا گفتیم ، گوگل سایت هایی را که از بک لینک های اسپم و بی کیفیت استفاده می کنند را پنالتی می کند ، پس کیفیت از همیشه اهمیت بیشتری دارد. در گذشته ، سئو کاران از تکنیک هایی مانند ثبت سایت در دایرکتوری ها و درج مقاله در مخزن مقالات برای لینک سازی استفاده می کردند. این روش ها اگر به درستی انجام می شدند ریسک کمی داشتند. با این حال ، الگوریتم های گوگل تغییرات بسیاری داشته است و به شدت با وبسایت هایی که لینک های بی کیفیت ایجاد می کنند برخورد می کند. در این قسمت ، ما به شما کمک می کنیم تا انواع بک لینک را بشناسید و بدانید بر روی چه نوع لینک سازی تمرکز کنید و کدام روش را کنار بگذارید.

به طور کلی انواع بک لینک به 3 دسته تقسیم می شوند.

1.بک لینک طبیعی ، محتوا محور

این بک لینک ها ، برای موتورهای جستجو به عنوان یک پادشاه هستند. اساسا ، این بک لینک ها نیازی به درخواست شما ندارند و توسط صاحب وبسایت ساخته می شوند.لینک هایی که به صورت خودکار ساخته می شوند ، تاثیر بیشتر از لینک هایی دارند که شما از صاحب وبسایت درخواست درج آنها را می کنید.

با این حال هیچ فردی بدون دلیلی به سایت شما بک لینک نخواهد داد و شما برای بهره مندی از این روش باید دلیلی خوب به افراد بدهید تا آنها اقدام درج لینک شما در سایت یا وبلاگشان کنند.

یک نمونه از این دلایل ، می تواند تولید محتوای ارزشمند باشد. زمانی که شما یک محتوای خوب تولید می کنید ، شانس خود را برای دریافت بک لینک بسیار افزایش می دهید. اما اینکار اصلا ساده نیست و تولید محتوایی که بتواند به عنوان یک مرجع عمل کند زمانبر و سخت است. اما ارزش این لینک ها نیز بسیار بالاست پس ارزش زمانی که صرف می کنید را خواهد داشت. همچنین این نوع بک لینک ها ، بک لینک هایی هستند که در طول زمان و آپدیت ها ، نه تنها حذف یا کم ارزش نشده اند بلکه ارزش بیشتری نیز پیدا کرده اند.

تلاش برای ایجاد بک لینک طبیعی را هیچگاه رها نکنید ، بهترین و امن ترین روش در میان انواع بک لینک ها استفاده از بک لینک های طبیعی است. پس تلاش کنید تا بتوانید در این زمینه موفق شوید.

2.درخواست ایجاد بک لینک

این روش یکی از رایج ترین مدل های ساخت بک لینک به خصوص برای کسب و کارهایی که تازه شروع کرده اند می باشد.در این روش شما از طریق ارتباط با صاحبان سایت ها و وبلاگ ها ، از آنها درخواست ساخت بک لینک برای وبسایتتان را می کنید.

مجددا ، شما باید دلیلی خوب برای متقاعد کردن آنها داشته باشید و دیگر نیازمندی این روش ، داشتن ارتباط با افراد مرتبط در کسب و کارتان است. اگر شما با افرادی که هیچ ربطی با کسب و کار شما ندارد در ارتباط باشید ، زمانی که شما درخواست درج لینک از آنها را بکنید ، به احتمال بالا (در صورت رایگان بودن) با پاسخ منفی روبرو خواهید شد. این دلیلی می توان پرداخت وجه به صاحب وبسایت برای درج متن شما به صورت تبلیغاتی باشد.

3.لینک های دستی : غیر محتوایی

این نوع لینک سازی این روز ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا ایجاد بک لینک در این روش تکنیک کلاه سیاه محسوب می شود و سعی در فریب موتور های جسجتو دارد.گوگل در سال 2012 با معرفی الگوریتم پنگوئن و بروزرسانی مکرر آن تا به امروز ، تاثیر این نوع لینک ها را کاهش داده و استفاده کنندگان از آنها را مجازات کرده است.

با توجه به اینکه این لینک ها غیر محتوایی هستند ، به طور ذاتی وزن کمتری نسبت به سایر لینک ها دارند. در گذشته استفاده از این روش بسیار شایع و تاثیر گذار بود ولی امروزه باید در استفاده از آن بسیار احتیاط کرد. چند نمونه از این نوع بک لینک :

  • نظرات وبلاگ
  • لینک های تبلیغاتی
  • امضا انجمن ها

انتخاب شما از میان انواع بک لینک هایی که ذکر شد باید مبتنی بر استراتژی لینک سازی شما باشد. اما به طور کلی ، شما باید از لینک های غیر محتوایی دوری کنید. به جای آن ، شما باید بر تکنیک هایی که به شما بک لینک محتوایی و اعتبار برای کسب و کارتان می دهد تکیه کنید

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا