چگونگی شروع کمپین لینک سازی

کمپین لینک سازی فرآیندی است که طی آن اقداماتی برای افزایش تعداد لینک های سایت انجام می شود. به طور معمول از محتوای وبسایت ها برای به دست آوردن لینک استفاده می شود. این محتوا می تواند شامل محتوای متنی ، محتوای تصویری ، محصول و یا خدمات باشد.

 • ساختار کمپین لینک سازی
 • توسعه کمپین لینک سازی
 • پیگیری کمپین لینک سازی
 • برخورد با پاسخ های منفی
 • راهکارهای افزایش سرعت
 • اشتباهات رایج
 • زمان تاثیر گذاری

ساختار کمپین لینک سازی

اجزای مختلفی در یک کمپین لینک سازی تاثیر گذار است. برخی از آنها برای موفقیت ضروری هستند و بعضی نقش مکمل را دارند و ضرورت ندارد. استفاده از آنها وابستگی بسیاری به داشته های شما از جمله محتوای وبسایتتان دارد.

تعیین اهداف در کمپین لینک سازی

لینک سازی یک نوع از بازاریابی اینترنتی است. پس همانطور که هر نوعی از بازاریابی اینترنتی باید یک هدف را دنبال کند ، لینک سازی نیز از این قاعده پیروی می کند. انتخاب صحیحی اهداف در شروع کمپین لینک سازی به شما کمک می کند تا یک استراتژی لینک سازی را ایجاد کنید که شما را به موفقیت نزدیک تر می کند.

همچنین باید توجه داشته باشید اهداف شما در لینک سازی باید مطابق و نزدیک به اهداف اصلی کسب و کارتان باشد. به طور مثال “ساخت 10 بک لینک” به دلیل نداشتن هیچ اشاره ای به موفقیت کلی نمی تواند یک هدف خوب باشد.

در اینجا ، ما با یک مشکل کوچک روبرو هستیم. قبلا گفتیم که لینک ها بخش مهمی از الگوریتم رتبه بندی موتور های جستجو هستند. بنابراین لینک بیشتر و رتبه بهتر یک هدف نیست ؟ بهبود رتبه ترافیک بیشتری و در نتیجه مشتری بیشتری برای شما به همراه دارد ، اینطور نیست ؟ همه این موارد درست است اما مشکل اینجاست که گاهی اوقات زمانی که برای لینک سازی می گذارید ، یک تاثیر کلی بر رتبه بندی می گذارد. این به سادگی ساخت بک لینک در یک روز و مشاهده بهبود نتایج در روز بعد نیست. به خصوص در فضاهای رقابتی این مورد بیشتر صدق می کند. این مسئله برای سئوکاران یک مشکل است ، زیرا برای آنها سخت است که کمپین لینک سازی را به عنوان موفقیت نشان دهند ، حتی اگر هدف خاصی را دنبال کند.

به همین دلیل بسیار مهم است که نه تنها اهداف را واقع بینانه تعیین کنید ، بلکه اهدافی هوشمندانه تر از “ساخت X بک لینک” تعیین کنید. اهداف باید با اهداف کسب و کار در یک راستا باشند در نهایت تاثیر مثبتی بر هدف کلی بگذارند. به عنوان مثال ، شما ممکن است بخواهید در جهت افزایش فروش ، ترافیک ورودی از موتور های جستجو را افزایش دهید. در زمان موازی ، شما نیاز دارید تا به افراد کنارتان توضیح دهید که موفقیت در موتورهای جستجو یک شبکه و در یک لحظه اتفاق نمی افتد. مانند هر بازاریابی خوبی ، تمرکز باید بر روی سود بلند مدت باشد.

یافتن دارایی ها

در قلب هر کمپین لینک سازی ، دارایی های شما که از آن برای دریافت بک لینک استفاده می کنید وجود دارد. می توانید آن را با واژه “قلاب” نیز تشبیه کنید. دارایی های کسب و کار شما متفاوت است و شما باید مشخص کنید کدام دارایی کسب و کار شما برای دیگران اهمیت دارد و می تواند در لینک سازی مورد استفاده باشد.

مثال هایی از دارایی های شما

 • محوا
 • اطلاعات
 • محصولات
 • خدمات
 • افراد

یکی دیگر از دارایی های سئو که سئو کاران کلاه سیاه هنوز از آن استفاده می کنند پول است. بدیهی است همه دارایی های به نوعی نیازمند سرمایه هستند، اما در این روش ، بک لینک به صورت نقدی خریداری می شود.

خرید لینک بر خلاف قوانین گوگل است و اگر وبسایتی در این کار زیاده روی کند ، پنالتی خواهد شد و ورودی خود را از دست خواهد دارد. خرید بک لینک خطرناک است و تاثیر آنها نیز رو به کاهش است. بنابراین ما خرید لینک را به شما توصیه نمی کنیم.

همچنین باید مطمئن شوید که محتوایی که ایجاد می کنید مورد علاقه مخاطبین شما باشد.

چه نوع بک لینکی نیاز دارید ؟ 

زمانی که استراتژی کمپین لینک سازی خود را پیاده سازی می کنید ، باید در مورد نوع لینک هایی که مورد نیازتان است فکر کنید. 4 نوع از آنها را مرور می کنیم  :

 • لینک به صفحه اصلی
 • لینک به صفحات داخلی تر (مانند صفحه محصول یا صفحه دسته بندی)
 • لینک همراه با نام برند شما
 • لینک همراه با کلمه کلیدی شما

البته ترکیبی از این موارد نیز مورد استفاده است. مثلا لینک با نام برند به یک صفحه داخلی نمونه ای از این ترکیب است. تشخیص اینکه چه بک لینک هایی نیاز دارد با آنالیز بک لینک های وبسایتتان و همچنین رتبه فعلی وبسایتتان در مقایسه با رقبا آغاز می شود. شما می توانید از ابزارهایی مانند Open Site Explorer برای تجزیه تحلیل استفاده کنید و وضعیت سایت خود را ببینید

تجزیه و تحلیل به شما فرصت های بهینه سازی را نشان می دهد. به عنوان مثال ممکن است متوجه شوید که شما برای یکی از کلمات کلیدی اصلی اصلا فکری نکرده اید. پس از انجام تجزیه تحلیل بک لینک ها ، شما متوجه می شوید که شما هیچ بک لینکی که این کلمه کلیدی را شامل شود ندارید و یا صفحه داخلی مرتبط با این کلمه کلیدی هیچ بک لینکی ندارد.

اگر چیزی شبیه به این پیدا کردید ، صورت مسئله برای شما مشخص شده است و برای حل آن اقدام می کنید. در این مورد ، استراتژی شما ممکن است ساخت بک لینک به صفحه داخلی ای باشد که هیچ لینک و رتبه ای برای کلمه کلیدی مرتبط خود ندارد.

پیدا کردن بک لینک های هدف

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید ، این است که با چه افرادی در ارتباط باشید و اطمینان حاصل کنید که آنها علاقه مند به محتوای شما هستند.اگر با افراد نامرتبطی در ارتباط باشید ، پاسخ مثبت زیادی دریافت نمی کنید و برای وبسایت و برند خود یک ذهنیت بد ایجاد می کنید.

در حالت ایده آل ، قبل از اینکه کمپین لینک سازی خود را ایجاد کنید ، باید ایده ای کوچک در مورد اینکه چه افرادی می توانند به محتوای شما علاقه مند باشند داشته باشید. اگر می خواهید محتوایی تولید کنید که به آن لینک داده شود ، شما در ابتدا باید از خود بپرسید چه کسانی نسبت به این محتوا علاقه مند هستند ؟ به صورت شفاف تر ، باید افرادی که محتوای شما برای آنها مانند آب روی آتش است را پیدا کنید.

جمله آخر ، جمله ای حیاتی است. در حالی که شما ممکن است به راحتی افرادی را پیدا کنید که محتوای شما را می خوانند و از آن استفاده می کنند اما افرادی که برای محتوای شما بک لینک بسازند سطح بالاتری از تعامل را می طلبد. دریافت بک لینک نیازمند کمی تلاش و زمان است ، بنابراین شما باید محتوا را طوری بنویسید که این سطح بالای تعامل را ایجاد کند. اشتراک گذاری مطالب شما در شبکه های اجتماعی راحت تر اتفاق می افتد ، افراد دارای شبکه های اجتماعی نسبت به افراد دارای سایت و وبلاگ بیشتر هستند و حساسیت روی شبکه های اجتماعی به مراتب پایین تر از وبسایت است.

پس چگونه باید افراد را به ایجاد بک لینک برای خودتان سوق دهید ؟

شما باید قلاب را پیدا کنید ! ابتدا از این طعمه در محتوای خودتان استفاده کنید ، اگر اینکار را نکنید و به فکر این باشید که محتوایتان را به صورت دستی تبلیغ کنید و از این طریق بک لینک دریافت کنید ، هیچ کس مایل به ایجاد بک لینک برای شما نیست و چرایی آن هم عدم ارائه دلیلی مناسب از سمت شما است.

برخی قلاب ها که می توانید روی آنها کار کنید

 • اخبار
 • مطالب جالب
 • مطالب بحث برانگیز
 • ایجاد رقابت
 • محتوای طولانی و دقیق

بسیاری از قلاب ها وجود دارد ، اما موارد بالا چیزهایی است که حداقل باید فکر کنید تا در مورد آنها چه چیزی می توانید ارائه دهید تا به شما بک لینک داده شود ؟

یک تمرین ساده این است که به فیسبوک سر بزنید ،لینک های به اشتراک گذاشته شده را دنبال کنید و سعی کنید الگوهایی که باعث اشتراک آنها شده اند را پیدا کتید. یکی از نکاتی که متوجه خواهید شد این است که در فیسبوک ، مطالب طنز گونه بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند چون مردم از این پلتفرم بیشتر استفاده شخصی دارند و ممکن است مطالب خیلی جدی آنها را جذب نکند.

اگر این موضوع را در توئیتر نیز دنبال کنید متوجه می شوید مطالب طولانی تر و آموزنده تر در توئیتر بسیار بیشتر از فیسبوک به اشتراک گذاشته می شوند.

مخاطبان هدف خود را برای بک لینک ها شناسایی کنید

هنگامی که ایده خود را نهایی کردید ، یافتن مخاطبان هدف نباید کار سختی باشد. به طور کلی ، شما باید عناوین جذاب برای محتوای خود را به دست بیاورید.

تصور کنید شما محتوایی برای “پخت یک کیک عالی” تولید کرده اید. شما این محتوا را به دلیل اینکه یک شیرینی پزی با کیک های فوق العاده دارند تولید کرده اید.

چه کسانی علاقه مند به این محتوا هستند ؟

 1. صاحبان وبسایت غذا : انتخاب واضح
 2. صاحبان وبسایت های مرتبط : مثلا ممکن است از دستور آشپزی شما در یک وبسایت کودک برای آشنایی آنها با کیک پزی استفاده شود.
 3. وبسایت های دستور آشپزی : دستور آشپزی شما یک دستور عالی است.
 4. وبسایت های مراسم تولد : استفاده از محتوای شما در وبسایت ارائه دهنده مراسم تولد

با 1 تا 2 دقیقه فکر کردن ، ما چهار نوع وبسایت علاقه مند به دستور آشپزیمان را پیدا کردیم. حالا می توانید با مطالعه بر جزئیات دقیق تر تعیین کنیم که آیا می توانیم بک لینکی برای محتوایمان جذب کنیم یا نه.

تکنیک های پیدا کردن هدف های لینک سازی

در این بخش با چند تکنیک ساده به شما نشان خواهیم داد چگونه ایده وبسایت های غذایی را اجرا کنید.

فهرستی از وبسایت ها را پیدا کنید.

ساده ترین راه استفاده از گوگل به شکل زیر است :

این جستجو به من لیست وسیعی از هدف ها را نشان می دهد. مزیت استفاده از این روش این است که شخص دیگری (گوگل) کار سخت مرتب سازی لیست را برایتان انجام داده است.

هنگامی که لیستی مشابه به این را پیدا کردید ، شما به راحتی می توانید تمام URL هار صفجه را با ابزار هایی مانند پلاگین کروم با نام Scraper به دست آورید. شما به سادگی و با راست کلید بر روی یکی از URL ها و کلیم بر روی “Scrape similar :” می توانید این کار را انجام دهید

سپس می توانید لیست خودتان را در جایی ذخیره کنید. از این طریق ، شما می توانید تمام URL ها را با ابزارهایی ماند URL opener تنها با یک کلیک باز کنید. سپس ببینید آنها با محتوای شما هم خوانی دارند یا نه ، اگر اینطور بود اطلاعات تماس را پیدا کنید.

تکنیک های جستجوی پیشرفته

راه هایی برای جستجو در گوگل وجود دارد که جستجو شما را کمی تخصصی تر می کنند. افراد به جستجو عبارت مورد نظر خود در گوگل عادت کرده اند و 99 درصد از جستجو ها نیز به همین شکل انجام می پذیرد. اما ، گوگل ویژگی هایی دارد که می تواند جستجو ما را دقیقتر و متمرکز تر کند.

برای لینک سازی ، ما می توانیم وبسایت هایی را که ممکن است برای ما مفید نباشند را فیلتر کنیم و زمان خود را برای وبسایت های مفید صرف کنیم. در اینجا چند نمونه از جستجو های پیشرفته را توضیح می دهیم :

به این توجه کنید : “inurl: resources” – این به گوگل می گوید تنها نتایجی را نشان بده که کلمه “resources” در آدرس آنها وجود دارد. یک نمونه از نتایج اینگونه جستجو را با هم می بینیم :

http://cupcake-underground.blogspot.com/p/resources.html

این یک هدف بالقوه خوب است ، به این دلیلی که دستور پخت کیک شما برای بازدیدکنندگان این وبسایت جذاب به نظر می رسد. بنابراین ، تماس با صاحب سایت و درخواست درج مطلب شما در لیست دستور پخت ها می تواند یک بک لینک خوب برای شما ایجاد کند.

بیایید به مثال دیگری نگاه کنیم :

ما در اینجا دو نوع جستجو پیشرفته را تلفیق کردیم. ابتدا از “intitle:resources” استفاده کردیم تا فقط سایت هایی که در تایتل آنها کلمه resources وجود دارد را بیابیم. مزیت اینکار این است که برخی مواقع ، کلمه در URL به کار نمی رود ، بنابراین با تکنیک قبلی شما نمی توانید آن سایت ها را پیدا کنید.

ما همچنین علامت نقل قول (“) را در اطراف کلمه کیک استفاده کردیم. این به گوگل می گوید تنها نتایجی را نشان بده که دقیقا کلمه کیک در آنها به کار رفته باشد. مزیت اینکار این است که جستجو برای وبسایت های غذا می تواند بسیار گسترده باشد و بدون انجام اینکار شما وبسایت هایی را پیدا خواهید کرد که ارتباطی با کیک ندارد. (مثلا تنها در زمینه استیک فعالیت دارند)

در جال حاضر شما 3 روش برای پیدا کردن لینک های هدف مرتبط دارید و فهرست مناسبی از آنها تهیه کرده اید. اما قبل از ارتباط با صاحبان وبسایت ها باید کارهایی را انجام دهید.

اطلاعات بیشتری در مورد افراد هدف پیدا کنید

اگر می خواهید نرخ دریافت پاسخ مثبت خود را بالا ببرید ، باید کمی زمان صرف کنید تا مطمئن شوید وبسایت هایی که پیدا کرده اید به قدر کافی خوب هستند.

شما می توانید اینکار را با صرف زمان برای آشنایی با صاحبان وبسایت ها انجام دهید ، سایت آنها را ببینید ، محتوای آنها را بخوانید ، سعی کنید چیزهایی که دوست دارند و دوست ندارند ؤا بیابید. از طریق شبکه های اجتماعی آنها ببینید چه نوع لینک هایی را به اشتراک گذاشته اند.

به طور خاص ، ببینید که اصلا آنها محتوای دیگران را به اشتراک می گذارند یا تنها در حال تبلیغ محتوای خودشان هستند. در حالت ایده آل ، شما لینک هایی به سایت های دیگر پیدا خواهید کرد و شما نیز همین را نیاز دارید.

در حین مطالعه وبسایت ها ، یادداشت هایی درباره علایق و لینک های خروجی این وبسایت ها بردارید. شما بعدا به این یادداشت ها نیاز خواهید داشت. در غیر این صورت ، شما باید به همه یک ایمیل یکسان بفرستید که این نوع ایمیل ها به هیچ عنوان جذاب نیستند

پیدا کردن اطلاعات تماس

هنگامی که شما مشخص کردید وبسایت هدف ، مناسب شما است ، باید اطلاعات تماس را پیدا کنید. اینکار معمولا بسیار ساده است اما چند نکته را باید مورد توجه قرار دهید

هدر و فوتر را بررسی کنید

معمولا در سایت ها ، لینک به صفحه اطلاعات تماس یا به طور مستقیم اطلاعات تماس در هدر یا فوتر قرار دارد. اگر اطلاعات تماسی پیدا نکردید ، صفحه درباره ما را نیز بررسی کنید

از ToutApp در کروم استفاده کنید

ToutApp یک افزونه کوچک گوگل کروم است. این ابزار به شما در پیدا کردن ایمیل در صفحات کمک می کند و زمانی که در حال مرور یک صفحه هستید ، ایمیل آدرس ها به صورت هایلایت شده به شما نمایش داده خواهد شد.

اولویت بندی اهداف لینک سازی

در اینجا ، شما احتمالا یک لیست بزرگ از اهداف را دارید. بنابراین شما باید آنها را اولویت بندی کنید و آنها را برای ارسال بهینه ترین پیام دسته بندی کنید

چندین راه برای تعیین اولویت وجود دارد

 • از طریق اعتبار دامنه مانند Domain Authority
 • از طریق تعداد فالوور در شبکه های اجتماعی
 • از طریق نزدیکی به هدف – به عنوان مثال ، سایت های تخصصی در زمینه کیک و یا سایت های عمومی غذا

بیایید به جزئیات نگاه بیشتری داشته باشیم

معیار های اعتبار دامنه

در مورد معیار های اعتبار دامنه به صورت جامع در بخش های بعدی صحبت خواهیم کرد.  اکنون شما باید بدانید که این معیار ها می توانند ارزش لینک سازی در سایت هدف را مشخص کنند.

دو شاخصه اصلی برای فیلتر کردن و مرتب کردن اهداف وجود دارد. Domain authority و Page authority.

شما می توانید به صورت تک تک این اطلاعات را برای دامنه ها بدست بیاورید ، اما زمان زیادی از شما خواهد گرفت. ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند به صورت گروهی این اطلاعات را دریافت کنید.

شما می توانید با استفاده از افزونه MozBar  و استفاده از تکنیک Google Docs برای تعیین اتوریتی این کار را انجام بدهید

هنگامی که این معیار ها را دارید ، می توانید مرتب سازی را در Google Docs انجام دهید ، می توانید لینک هایی را که دارای حداقل های اعتبار نیستند را حذف کنید. زمانی که مجموعه هدف بسیار گسترده داشته باشید این کار به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

اگر مجموعه خیلی بزرگی دارید ، می توانید دامین هایی که اتوریتی زیر 25 را دارند حذف کنید و اگر مجموعه محدود تر است می توانید دامنه های زیر اتوریتی 20 را حذف کنید (استانداردهای خود را پیاده سازی کنید)

با این حال اینکار یک استاندارد ثابت شده نیست. ممکن است وبسایتی بسیار خوب باشد و تازه ایجاد شده باشد و اتوریتی بالایی نداشته باشد. با این حال ، اگر شما یک لیست بزرگ از اهداف لینک سازی داشته باشید ، می توانید در مرتب سازی آنها بعضی موارد را در نظر نگیرید و وبسایت های با کیفیت بالاتر را نگه دارید.

تاثیر صاحبان سایت ها

یک بخش مهم برای دریافت بازدید کننده برای محتوای خود ، درخواست از اینفلوئنسرها برای به اشتراک گذاری محتوای شما است. اشتراک محتوای شما توسط یک اینفلوئنسر می تواند می تواند موجب به اشتراک گذاری محتوای شما توسط دنبال کنندگانشان نیز شود و موجی بزرگ راه بیاندازد.

بنابراین اگر یک دامنه اعتبار خوبی ندارد ، قبل از اینکه شرایط شبکه اجتماعی آن را بررسی نکردید سایت را کنار نگذارید.

احتمال ایجاد بک لینک

اینجا جایی است که تحقیقات شما دوباره به بازی بر میگردد. با مطالعه تحقیقاتتان ببینید که سایت ها چطور دوست دارند به شما لینک دهند. ابزاری برای انجام این کار وجود ندارد و شما باید روش خود را برای این مورد تعریف کنید. یکی از راه های ساده این است که سایت ها را امتیاز دهی کنید. برای مثال امتیاز 1 به سایت هایی که اصلا دوست ندارند لینک دهند و امتیاز 5 به سایت هایی که علاقه مندی بیشتر به ساخت بک لینک دارند.

سوالاتی که باید از خودتان در هنگام امتیازبندی بپرسید :

 1. آیا محتوایی از دیگران را تا به حال به اشتراک گذاشته اند ؟
 2. آیا آنها خیلی مرتبط به محتوای من هستند (به عنوان مثال یک وبسایت در مورد یکی امتیاز بالاتری نسبت به وبسایتی در مورد غذا دریافت می کند)
 3. وبلاگ آنها فعال است ؟ در ماه گذشته پستی در وبلاگ گذاشته شده است ؟

این سوالات به شما نشان میدهد که چقدر احتمال دارد که برای شما بک لینک ایجاد شود.

هنگامی که این اطلاعات را جمع آوری کردید ، باید آنها را طوری مرتب کنید که لیستی به شکل زیر داشته باشید.

 • دوست دارند به شما لینک دهند
 • اعتبار دامنه بالایی دارند
 • فالوور های خوب در شبکه های اجتماعی دارند

اینها وبسایت هایی هستند که باید با آنها در ارتباط باشند و پیامی شخصی سازی شده برای آنها ارسال کنید. به وبسایت آنها نگاهی دوباره بیاندازید و سعی کنید چیزهایی را پیدا کتید که در شخصی سازی ایمیل شما تاثیر گذار باشد.

این به شما کمک می کند تا ایمیل شما متفاوت از دیگر ایمیل های درخواست برای درج بک لینک به نظر برسد.

این وبسایت ها حتی قدرت این را دارند که محتوای شما را به محتوایی تبدیل کنند که بدون نیاز با ارتباط شخصی با سایرین ، محتوایتان تبلیغ شود و بک لینک برایتان ایجاد شود.

در این مرحله شما باید یک لیست از وبسایت هایی داشته باشید که کیفیت بالایی دارند و احتمالا علاقه مند به محتوای شما هستند. شما اطلاعت تماس آنها را دارید و آنها را اولویت بندی کرده اید. اکنون زمان شروع تماس با آنها است

توسعه کمپین لینک سازی

حالا ما نیاز داریم که به افراد در مورد محتوای فوق العاده خودمان بگوییم. شما باید از هدف های سطح بالای خود شروع کنید ، زیرا آنها نه تنها می توانند به شما در کسب نتایج خوب کمک کنند ، بلکه کمکی برای دریافت نتایج مثبت تر از هدف های کوچکتر هستند. زمانی که وبسایت های کوچکتر می بینند که به عنوان مثال یک اینفلوئنسر محتوای شما را به اشتراک گذاشته است ، علاقه بیشتری نسبت به محتوای شما نشان خواهند دارد.

شما با یک شخص واقعی تماس میگیرید

توجه کنید که یک ربات پشت وبسایت وجود ندارد تا درخواست شما را رد یا تایید کند. این یک فرد واقعی است که اگر وبسایت های زیادی داشته باشد ، قطعا ایمیل های تبلیغاتی زیادی دریافت می کند. آنها اشخاصی واقعی هستند و شما باید کاری کنید که آنها به راحتی بتوانند تشخیص دهند که شما یک اسپمر نیستید و ایمیل شما به صورت خودکار ارسال نشده است.

درمورد چند روش در ادامه صحبت می کنیم ، اما هم اکنون فقط این را به یاد داشته باشید که شما با یک فرد واقعی در ارتباط هستید. اگر آنها در زندگی واقعی برخورد کنید چگونه با آنها صحبت خواهید کرد ، شما گفتگویی واقعی با آنها دارید و باید با گفتگوهای روزمره شما نیز متفاوت باشد.

همچنین ، فکر نمی کنم یک وبلاگ نویس صبح با فکر اینکه “خب ! امروز باید به چه کسی بک لینک بدهم” از خواب بیدار شود. آنها هرگز برنامه ای برای ارتباط با شما نداشتند. آنها چیزهای دیگری برای کار کردن دارند و به احتمال خیلی زیاد اولویت بیشتری نسبت به آنچه شما به آنها ارائه می دهید دارند. به همین دلیل ، نباید فرض کنید یک وبلاگ نویس چیزی به شما بدهکار است. شغل شما این است که به آنها بگویید چرا شما سزاراوار صرف زمان ، توجه و کمک آنها هستید.

اگر ایده ارتباط با یک شخص واقعی و گفتگو با آنها در مورد محتوایتان شما را عصبی کرده است ، یکبار دیگر محتوایتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که کیفیت بالایی دارد و ارزش به اشتراک گذاری را خواهد داشت. در حالی که اعتماد به نفس بیش از حد می تواند یک اشتباه باشد ، شما باید اعتماد به نفس کافی داشته باشید که یک فرد واقعی به شما واکنش نشان دهد. اگر شما در خیابان به فردی (آشنا به حوزه کاریتان) محتوایتان را نشان دهید آیا واکنش خوبی به شما نشان می دهند ؟ اگر اینطور نیست قبل از شروع توسعه محتوای خود کار بیشتری نیاز دارید.

چطور پیام خود را طراحی کنید 

توجه داشته باشید ، صاحبان وبسایت هایی که با آنها در تماس هستید ، احتمالا افرادی هستند که سرشان شلوغ است. پیام شما باید به اندازه کافی دقیق باشد تا بتواند توضیح دهد که چرا آنها باید به آن توجه کنند و در عین حال باید به اندازه کافی کوتاه باشد تا خسته کننده نباشد.

در اینجا به برخی نکات اشاره می کنیم :

 1. به آنها بگویید که چرا باید به شما توجه کنند.
 2. به آنها بگویید که چه از آنها می خواهید.
 3. نشان دهید که شما یک شخص واقعی هستید نه یک ربات اسپمر.

به آنها بگویید که چرا باید به شما توجه کنند

اگر شما در این نقطه از کمپین لینک سازی هستید ، نباید در اینجا مشکلی داشته باشید. اگر شما بر روی یک محتوا کار می کردید ، در ابتدا باید این سوال را از خود می پرسیدید که “چرا افراد باید به محتوای شما در حد ایجاد بک لینک توجه کنند؟” قلاب ها را به یاد دارید ؟

 • اخبار
 • طنز
 • بحث برانگیزها
 • رقابت
 • محتوای طولانی و دقیق

آیا محتوای شما در یکی از این موارد قرار می گیرد ؟ اگر نه ، آیا چیز خاصی در محتوا وجود دارد که افراد به آن توجه کنند ؟

صاحب وبسایتی که شما با آن در ارتباط هستید ، احتمالا در صنعت شما فعال است و خیلی از مطالب در مورد موضوع محتوای شما را می داند. پس به پست های وبلاگ آنها نگاهی بیاندازید و در صورت امکان ، آنها را به دلیلی برای توجه آنها به خود تبدیل کنید.

به عنوان مثال ، اگر شما با یک وبلاگ نویس که طرفدار بزرگ فیلم است تماس میگرید ، آنها ممکن است اخیرا درباره فیلمی که مورد علاقه شان است نقدی را نوشته باشند. اگر محتوای شما درمورد فیلم است و شامل فیلمی که آنها در موردش صحبت کرده اند می باشد ، حتما به آن اشاره کنید. این نه تنها به آنها نشان می دهد که چرا آنها باید به شما توجه کنند ، به آنها نشان می دهد که شما وبلاگ آنها را خوانده اید و به صورت اتوماتیک و اسپم شکل به آنها ایمیل ارسال نکرده اید.

درخواست خود را مطرح کنید

بسیاری از ایمیل های تبلیغاتی ، در موضوع درخواست را بیان می کنند. بعضی ها ممکن است جرات استفاده از کلمات “سئو” یا “بک لینک” را از ترس اینکه صاحبان وبسایت ها ایمیلشان را نخوانده حذف کنند ندارند. با این حال ، ما باید راهی برای بیان درخواست خود پیدا کنیم. برخی اوقات ، ممکن است این درخواست تنها به یک لینک خلاصه نشود. این می تواند در برخی موارد رخ دهد :

 • اشتراک محتوای شما در شبکه های اجتماعی
 • اتصال محتوای شما زمانی که محتوای شما اینفوگرافی یا یک ویجت است
 • قبول پست مهمان از شما و لینک به شما
 • بیان نظر نسبت به شما و درج لینک شما

اینها فقط چند مثال است ، اما شما میبینید که تفاوت بین آنها وجود دارد و درخواست ها یکسان نیستند. برای مثال ، درخواست اینکه فرد مورد نظرتان ، محتوای شما را بخواند و در مورد آن نظر خود را بنویسید و به شما نیز لینک دهد درخواست بزرگی است. در مقابل آن ، اشتراک محتوای شما شاید تنها چند دقیقه وقت از آنها بگیرد.

شما باید این را در پیام خود در نظر بگیرید و همچنین توجه داشته باشید که هرچه درخواست شما بزرگتر باشد ، محتوای شما باید کاملتر و جالب تر باشد.

البته موارد فوق ، همیشه یکسان نیستند. به هموان مثال یک اینفلوئنسر با اشتراک پست شما در شبکه های اجتماعی اش می تواند نتایج بسیار مثبتی برایتان ایجاد کند. در عین حال ، شما می توانید از یک تکنیک ظریف هنگامی که پاسخ منفی دریافت می کنید استفاده کنید. به عنوان مثال اگر اولین درخواست شما نوشتن یک مقاله در سایت است و پاسخ آنها منفی است ، می توانید به دنبال اشتراک در شبکه های اجتماعی بروید.

یکی دیگر از پیگیری های این سناریو می تواند پیشنهاد شما برای نوشتن پست مهمان باشد. این زمانی یک راه حل خوب است که آنها محتوای شما را دوست دارند اما زمان کافی برای نوشتن در مورد آن را ندارد. سعی کنید این پیگیری ها را برای وبسایت های قوی تر انجام دهید زیر زمان و منابع بیشتری از شما استفاده می کند.

نشان دهید که واقعی هستید و اسپمر نیستید

این مربوط به شخصی سازی پیام شما است ، با انجام صحیح اینکار ، فرد پیام شما را به سرعت حذف نمی کند و آن را به عنوان اسپم تصور نمی کند.

به یاد داشته باشید که صاحبان وبسایت های محبوب ، ایمیل های تبلیغاتی زیادی دریافت می کنند ، پس باید زمان صرف کنید و خود را متفاوت نشان دهید.

راه های متفاوتی برای انجام اینکار بدون صرف زمان زیاد و به خطر انداختن کیفیت وجود دارد. در اینجا چند مورد را مطرح می کنیم :

 • استفاده از نام آنها
 • عنوان خوبی استفاده کنید
 • به چیز خاصی در مورد کار آنها اشاره کنید
 • از یک امضای ایمیل مناسب استفاده کنید
 • از یک آدرس ایمیل خوب استفاده کنید
 • از لوکیشن خود در صورت مرتبط بودن استفاده کنید.
 • بیایید به جزئیات بیشتر نگاه کنیم :

از نام آنها استفاده کنید

جمله به صورت شفاف بیان کننده همه چیز است. اما بسیاری از افراد با وجود اینکه زمان زیادی برای انجام آن نیاز نیست ، این کار را انجام نمی دهند . این واقعا می تواند یک تفاوت بزرگ ایجاد کند و توجه بیشتری که نیاز دارید را برای شما فراهم کند

چند نکته برای پیدا کردن نام شخص :

 • صفحه درباره ما را بررسی کنید
 • نام نویسنده در پست ها را بررسی کنید
 • شبکه های اجتماعی آنها را برای پیدا کردن نام بررسی کنید.

اگر نتوانستید نام آنها را پیدا کنید ، استفاده از چیزی شبیه “سلام” می تواند مناسب باشد اما استفاده از چیزهایی مانند “سلام وبمستر” یا “سلام وبلاگ نویس” را فراموش کنید ، زیرا این موارد به طور خاص ایمیل شما را به یک ایمیل تبلیغاتی به صورت اسپم تبدیل می کند.

استفاده از یک موضوع خوب

صاحب وبسایت قبل از اینکه ایمیل شما را باز کند ، موضوع ایمیل شما را می بیند. اگر موضوع چیزی باشد که آنها آن را دوست نداشته باشند ، احتمال اینکه پیام شما بدون خواند پاک شود بالاتر می باشد. این بدترین اتفاقی است که می تواند اتفاق بیفتد ، چون شما حتی فرصت گفتگو با آنها و دریافت بازخورد را نداشته اید.

موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که یک موضوع بد می تواند موجب علامت گذاری ایمیل شما به عنوان اسپم شود و باز هم شانس شما برای خوانده شدن پایین بیاید. بسیاری از افراد ، پوشه اسپم خود را چک نمی کنند و یا توجه به مراتب کمتری به آنها می کنند.

چند نکته برای نوشتن موضوع خوب

 • کوتاه بنویسید.
 • در صورت امکان ، نام وبسایت را ذکر کنید.
 • در موضوعات انگلیسی ، از حروف بزرگ بیش از حد استفاده نکنید
 • چیزی درباره سایت خود (مانند نام) را ذکر کنید
 • اجتناب از موضوعاتی مانند “تبادل لینک” یا “درخواست لینک”
 • به چیز خاصی در مورد کار آنها اشاره کنید

این واقعا به شما در اثبات اینکه پیامتان طبق یک ساختار مشخص ارسال نمی شود کمک می کند. اشاره به موضوعی خاص در مورد صاحب سایتی که با آن در ارتباط هستید می تواند نشان دهد که قبل از ارسال ایمیل ، شما زمان خود را برای تحقیق صرف کرده اید. این مورد همچنین به شما این فرصت را می دهد که محتوای خود و دلیل ارزشمندی بودن آن برای توجه را بیان کنید.

بیایید نگاهی به شیوه های انجام این کار بیاندازید

 • به موضوعات پست های اخیر آنها نگاهی بیاندازید
 • به نظرات آنها در پست های وبلاگ نگاه کنید
 • به صفحه درباره ما برای پیدا کردن علاقه مندی هایشان نگاه کنید
 • بیو آنها را در شبکه های اجتماعی بررسی کنید

همه اینها می توانند اطلاعات ارزشمندی در مورد صاحب سایت به شما بدهند که می توانید از آنها در ایمیل خود استفاده کنید. در اینجا مثالی از استفاده از این اطلاعات در پیام ایمیلیتان آورده ایم.

“من توجه بسیاری به پست اخیر شما در مورد بهترین فیلم های 2014 کردم. من کاملا با شما موافقی نیستم و فکر می کنم فیلم Wolf of wall street در بالای لیست جای دارد. همچنین ، می خواهم مطلبی را با شما به اشتراک بگذارام که در همین رابطه است – لینک شما – این مطلب اطلاعات هزینه و سود بهترین فیلم های 2014  را بیان می کند. حدس میزنم با توجه به مطلب اخیر شما و علاقه شما به فیلم ، ممکن است برای شما جالب باشد.

این کار خیلی طول نکشید و نتیجه دیدن پست های اخیر وبلاگ هدف بود. تولید اینگونه ایمیل ها با ربات های اسپمر تقریبا غیر ممکن است . بنابراین شما تست اسپم نبودن را با موفقیت رد خواهید کرد.

از یک امضای ایمیل مناسب استفاده کنید

این نکته کوچکی است و وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. شما باید یک امضا مناسب در پایین تمام ایمیل های خود داشته باشید که شامل موارد زیر باشد

 • نان کامل شما
 • عنوان شغلی شما
 • آدرس وبسایت
 • شماره تماس
 • شبکه های اجتماعی (در صورت ارتباط با کسب و کار)

بنابراین ممکن است امضای شما چیزی شبیه به این باشد

پدرام ناصرترابی

مدیر بازاریابی آنلاین

www.marketingline.ir

09362382581

Instagram.com/marketing_line

این یک معیار دیگر برای تشخیص شما به عنوان یک فرد واقعی است. آنها می توانند وبسایت شما را بررسی کنند ، نگاهی به فعالیت شما در شبکه های اجتماعی بیاندازند و یا حتی با شما تماس تلفنی بگیرند. کاری که اسپم ها انجام نمی دهند!

از یک ایمیل مناسب استفاده کنید

اختلاف نظر در این مورد وجود دارد. بر خی از سئو کارها به شدت بر این باورند که همیشه باید از یک آدرس ایمیل با دامنه وبسایتی که برای آن کار سئو را انجام می دهید به جای ایمیل شرکت سئو خودتان استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی که ما کار سئو بر روی سایت Autoaban.com را انجام می دهیم باید از آدرس ایمیل myname@autoaban.com به جایmyname@marketingline.com استفاده کنیم.

این استدلال بر پایه این است که سئو کارها می تواند شهرت بدی داشته باشند. به عنوان مثال زمانی که صاحب وبسایت متوجه می شود که ایمیل شما مرتبط با یک شرکت سئو و بهینه سازی است ، فورا از آن چشم پوشی می کند.

اگرچه ، بسیاری این مورد را قبول ندارند و ارسال پیام از طریق ایمیل مرتبط با شرکت های سئو را بدون ایراد می دانند.

در نهایت شما باید بهترین کار را انجام دهید ، اگر انتخاب به من داده شود ، از ایمیلی مرتبط با مشتری استفاده می کنم

یکی دیگر از موارد استفاده از ایمیل های رایگان مانند یاهو ، گوگل و … است. اما استفاده از این سرویس دهنده ها به خاطر فعالیت گسترده اسپمرها در آنها ، نکته مثبتی برای شما در نظر گرفته نمی شود.

از لوکیشن خود در صورت مرتبط بودن استفاده کنید

فرصت استفاده از این نکته ممکن است کم پیش بیاید ، اما اگر بتوانید از آن استفاده کنید علاوه بر اینکه واقعی تر می شوید ، بذر یک رابطه خوب را خواهید کاشت.

اگر شما با صاحب وبسایتی که در شهری مشابه شما قرار دارد ، این را در ایمیل ذکر کنید. نمونه زیر را ببینید.

“همانطور که ما هم در تهران مستقر هستیم ، می خواستیم فرصتی برای گفتگو با صاحبان وبسایت های محلی خود مانند شما و به اشتراک گذاری محتواهایی که روی آنها کار کرده ایم را ایجاد کنیم. ”

شما همچنین می توانید آنها را دعوت به یک قهوه دوستانه و گفتگو در مورد کسب و کارتان کنید.هیچ راهی بهتر از این برای نشان دادن اینکه شخصی واقعی هستید وجود ندارد. اگر در منطقه خود صاحبان وبسایت زیادی را پیدا کردید ، سازماندهی یک دیدار محلی می تواند یک راه عالی برای ایجاد ارتباط باشد

پیگیری کمپین لینک سازی

پیگیری کمپین لینک سازی

احتمالا من لینک های زیادی را با پیگیری اولین ایمیل های ارسال شده ، مشاهده می کنم. افرادی که با آنها در ارتباط هستید ، پر مشغله هستند ، صاحبان وبسایت خوب یا وبلاگ نویسان معروف ایمیل های زیادی دریافت خواهند کرد و در دنیایی که ما می توانیم ایمیل های خود را حتی در حال حرکت بررسی کنیم، ممکن است ایمیل شما خیلی سریع از دید خارج شود و فراموش گردد.

به همین دلیل، ارزشش را دارد که اگر برای اولین بار پاسخی دریافت نکردید ، نا امید نشوید. مزیت دیگر در اینجا این است که شما این حقیقت را که یک شخص حقیقی هستید و نه یک ربات خودکار که به صورت هم زمان چندین وب سایت را هدف قرار می دهد، را تقویت می کنید.

به منظور اینکه به درستی پیگیری را انجام دهید، نیاز است که توسعه خود را تا جایی که ممکن است سازماندهی کرده و پاسخ های دریافتی خود را یادداشت کنید

چندین روش برای سازماندهی روند توسعه ، از روش ساده صفحات اکسل گرفته تا سیستم مدیریت ارتباط کامل با مشتری وجود دارد. بیایید برخی از این نمونه ها را بررسی کنیم.

یک صفحه اکسل

هنگامی که برای اولین بار کمپین لینک سازی خود را اغاز می کنید ، یک صفحه ساده می تواند به خوبی کار کند. حتی در سطح متوسط نیز می تواند کار خود را انجام دهد، اما اگر شما در حال کار بر روی چندین کمپین لینک سازی در یک زمان باشید، این کار می تواند کمی بزرگ و سنگین باشد

شروع یک صفحه اکسل می تواند ساده به نظر برسد:

واقعا می تواند به همین سادگی باشد. شما می توانید ستون های اضافی را برای هر داده یا معیارهای خاصی که مورد توجه شما قرار دارد اضافه کنید، اما مطمئنا کار شما راه خواهد افتاد

اگرچه، پس از اینکه شما برای مدت زمان طولانی از این روش استفاده کنید ، ممکن است کمی گیج کنند باشد که با آن کار کنید. برای مثال، وقتی که شما یک کمپین دوم را اجرا می کنید و می خواهید دوباره با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، چه اتفاقی ممکن است رخ دهد ؟ این امکان وجود دارد که این کار را با یک سیستم اکسلی که به اندازه کافی پیشرفته است انجام دهیم، اما این می تواند کمی بهم ریخته باشد.

ابزارهای تخصصی برای مدیریت توسعه

در این مرحله ممکن است لازم باشد بر یک سیستم قوی تر سرمایه گذاری کنید و سیستم را بر روی مدیریت توسعه تبلیغات متمرکز کنید. در اینجا چند گزینه وجود دارد مانند BuzzStream که احتمالا یکی از محبوب ترین نمونه های برای این نوع کار است.

بومرنگ

بومرنگ یک پلاگین رایگان برای  جیمیل با یک ویژگی خوب است که ما می توانیم از آن برای پیگیری با اهداف تبلیغاتی استفاده کنیم. هنگام ارسال یک ایمیل، می توانید به بومرنگ بگویید که اگر در طول یک بازه زمانی مشخص پاسخی از ایمیل خود دریافت نکردید آن ایمیل را  به شما باز بفرستد.

در این صورت، اگر شخصی که من به او ایمیل فرستاده ام در مدت دو روز پاسخ من را ندهد، بومرنگ آن ایمیل را برای من باز می فرستد. در این صورت من می توانم به سرعت آنها را پیگیری کنم و یک مورد بسیار خوب این است که می توانم مطمئن شوم که اشتباها به اشخاصی که قبلا پاسخم را داده اند، ایمیل نمی فرستم.

این مورد را با پاسخ های آماده ( که در ادامه شرح داده شده است) ترکیب کنید، در این صورت شما یک راه سریع و موثر برای پیگیری تمامی اهداف کمپین لینک سازی خود خواهید داشت.

چگونگی پیگیری

برای پیگیری ارتباطات خود با افراد ، توصیه من این است که ایمیل خود را کوتاه نگه دارید و تنها نکته مهم را ذکر نمایید. شما قبلا به آنها ایمیل فرستاده اید و تمامی جزئیات مورد نیاز را مشخص کرده اید، بنابراین نیازی به تکرار دوباره تمامی جزئیات ندارید.

زمانی که شما به ایمیلی مشابه پاسخ ارسال می کنید، ایمیل های ارسالی  و پاسخ های دریافت شده قبلی نیز قابل مشاهده است. پس زمانی که به آنها نیاز باشد به راحتی در دسترس هستند.

همانطور که گفته شد، به همین سادگی می توانن این کار را انجام داد ، متن زیر را ببینید :

سلام محمد

من قصد پیگیری ایمیلی که چند روز پیش در مورد راهنمای کامل سفر با کوله پشتی (پایینتر به آن اشاره کرده ام) برای شما ارسال کردم را دارم. در صورت امکان، لطفا آن را بخوانید و اگر برایتان جالب بود، آن را با خوانندگان وبلاگتان به اشتراک بگذارید، همچنین اگر نظرتان را در مورد آن برایمان بفرستید، عالی می شود.

منتظر شنیدن خبر شما هستم،

با تشکر

پدرام

( در اینجا می توانید متن ایمیل اصلی خود را وارد کنید تا اگر آنها نتوانستند آن را به یاد آروند، بتوانند به آن مراجعه کنند.)

این ایمیل خوب و کوتاه است، موارد لازم را می گوید و مودبانه است.

اگر هنوز پاسخ خود را دریافت نکرده اید، احتمالا برای این کمپین لینک سازی دیگر ارتباط با آنها مناسب نباید. اگر شما از سوی آنها مورد توجه قرار نمیگیرید ، شما در خطر ایجاد ذهنیت بد برای آنها هستید و در واقع شانس ایجاد رابطه با آنها برای آینده را خراب می کنید.

برخورد با پاسخ های منفی

پاسخ منفی در کمپین لینک سازی

در برخی موارد، احتمالا با پاسخ های منفی نسبت به تبلیغات خود روبه رو شوید. این امر طبیعی است و نباید نگران آن باشید. در واقع، می تواند فرصتی عالی برای ارتباط با یک وبلاگ نویس باشد و بازخورد بیشتری از آنها داشته باشید. در این بخش، چندین اصل در هنگام برخورد با پاسخ های منفی وجود دارد.

همیشه پاسخ دهید؛ ایمیلی را نادیده نگیرید

ممکن است وسوسه شوید که ایمیل را نادیده بگیرید و از آن بگذرید، به ویژه اگر تلاش زیادی برای یک تولید محتوایی کرده باشید و کسی آن را دوست نداشته باشد. اما نادیده گرفتن پاسخ ها به این معنی است که شما احتمال ایجاد یک رابطه خوب با آن فرد را از بین برده اید. ممکن است افراد کارهایی که شما اخیرا انجام داده اید را دوست نداشته باشند، اما نظر آنها در مورد اقداماتی که می خواهید در آینده انجام دهید، چه خواهد بود؟ اگر شما افراد را نسبت به خود بی میل کنید ، آنها به کارهای آینده شما نگاه نمی کنند.

تا جایی که ممکن است اطلاعات و بازخورد دریافت نمایید

هنگام پاسخ دادن به یک شخص، سعی کنید بازخورد ها در مورد اینکه چرا آنها علاقه مند به لینک شما نیستند را دریافت کنید. اگر شما یک محتوا را تبلیغ می کنید، از آنها نظرشان را درباره اینکه چطور می توان آن قطعه را بهتر کرد بخواهید. آیا روشی بهتر برای ارائه اطلاعات وجود دارد؟ آیا اطلاعات یا آمار اضافی ای وجود دارد که آن را ارزشمندتر و یا موثرتر سازد؟

گاهی اوقات ممکن است مشکل محتوا نباشد. در عوض، وبلاگ نویس فقط ممکن است وقت نداشته باشد که یک پست بنویسد و آن را به شما لینک دهد. در این صورت ممکن است شما بخواهید به وبلاگ نویس کمک هایی را پیشنهاد دهید که آنها نیازی به صرف وقت ندارند.

شما می توانید از فرد سوال کنید که چه محتوایی در کسب و کار آنها مورد نیاز است. آیا آنها تفاضای چیزی را دارندو زمان کافی برای ایجاد آن را ندارند؟ اگر پاسخ مثبت باشد ، فرصت خوبی برای شما است. برای مثال ممکن است شما بتوانیدتولید محتوا در مورد مبحث مورد نظر را برای آن فرد انجام دهید و هر دو شما به نوعی از آن سود ببرید و با یکدیگر چیزی ارزشمند برای صنعت ایجاد کنید.

همچنین تصور کنید یک ایده خوب برای یک محتوا از آنها دریافت کرده اید. سپس ادامه می دهید و آن را ایجاد می کنید، دوباره با یک ایمیل محتوا را برایشان می فرستید. احتمالا این بار خیلی خیلی جذاب تر خواهد بود. حتی می توانید به آنها برای این ایده اعتبار دهید، شاید یک اشاره یا یک لینک در بخشی از محتوا که تایید کننده آنها می باشد به آنها دهید.

راهکارهایی برا افزایش سرعت کمپین لینک سازی

حتی اگر بخواهید زمان خود را صرف شخصی سازی ایمیل ها کنید ، ابزارهایی برای کمک به شما در افزایش سرعت این پروسه بدون آسیب به کیفیت کاریتان وجود دارند.

Boomerang

قبلا در مورد این سرویس صحبت شد و گفتیم که چطور می تواند یک ابزار عالی برای پیگیری باشد.

یک ویژگی عالی دیگر این سرویس این است که به شما اجاره زمان بندی ارسال ایمیل را می دهد. اگر شما در زمینه های مختلف مشغول به کار باشید این ویژگی برای شما بسیار مفید است. زمانی که شما در ایران مشغول به کار هستید و ساعت 9 صبح به دفتر کارتان می روید و می خواهید ایمیل ارسال کنید ، در بسیاری از نقاط دنیا مردم در حال استراحت شبانگاهی هستند و زمان ایده آلی برای ارسال ایمیل به آن افراد نیست.

بنابراین ، بومرنگ به شما اجازه می دهد که ایمیل ها را با زمان بندی خاص ارسال کنید. بعد از نصب آن یک دکمه کوچک به جیمیل شما اضافه می شود.

زمانی که شما ایمیل را آماده کنید و بر روی آن کلیک کنید ، کادر کشویی عکس بالا را مشاهده خواهید کرد و در آن می توانید زمان ارسال مناسب را تعیین کنید.

پاسخ های آماده

پاسخ های آماده یکی از ویژگی های جیمیل است که به شما اجازه درج متن های از پیش نوشته شده در یک ایمیل را می دهد. این ویژگی فوق العاده مفید است. یکی از این موارد کاربرد این است که شما هرگز نباید نگران کپی کردن متن در ایمیل ها باشید. به جای آن ، شما می تواند فقط متن آماده مرتبط را انتخاب و آن را در ایمیل قرار دهید.

پاسخ های آماده جیمیل

زمانی که شما آن را با بومرنگ ترکیب کنید به ابزاری فوق العاده برای پیگیری افراد تبدیل می شود.

شما می توانید یک پاسخ آماده برای پیگیری افرادی که به آنها ایمیل ارسال کرده اید آماده کنید. با استفاده از مثال قبل ، ممکن است ایمیل شما چیزی شبیه به این باشد :

سلام محمد

من قصد پیگیری ایمیلی که چند روز پیش در مورد راهنمای کامل سفر با کوله پشتی (پایینتر به آن اشاره کرده ام)  برای شما ارسال کردم را دارم.در صورت امکان ، لطفا آن را بخوایند و اگر برایتان جالب بود ، آن را با خوانندگان وبلاگنام وبلاگ به اشتراک بگذارید ، همچنین اگر نظرتان را در مورد آن برایمان بفرستید ، عالی می شود.

توجه داشه باشید قسمت هایی که برجسته شده اند ، قسمت هایی هستند که باید آن را با توجه به فرد ، شخصی سازی کنید.

Rapportive

Rapportive یک پلاگین عالی برای Gmail و Outlook است که به شما اطلاعاتی در مورد دریافت کننده ایمیل می دهد.  در اینجا یک مثال از نحوه نمایش ارائه اطلاعات توسط Rapportive را می بینیم:

افزونه Rapportive

یک دسته از اطلاعات وجود دارد که شامل موقعیت مکانی ، موقعیت شغلی ، اکانت توئیتر و لینکدین است. البته در مورد همه اشخاص این اطلاعات در دست نیست.

تمام این اطلاعات در شخصی سازی ایمیل به من کمک خواهند کرد. به عنوان مثال ، اگر او توئیتی درباره موضوعی داشته باشید که من در مورد آن اطلاعات داشته باشم ، می تواند در مورد آن نظر بدهم. این نشان دهنده این است که من زمانی را صرف تحقیق در مورد او کرده ام و تنها یک ایمیل برای او ارسال نکرده ام.

جلوگیری از اشتباهات در فرآیند توسعه

چند اشتباه رایج وجود دارد که در پروسه کمپین لینک سازی شما ممکن است اتفاق بیفتد. اشتباهات تا زمانی که از آنها بیاد بگیریم زیاد بد نیستند. امیدواریم این بخش به شما کمک کند تا از اشتباهات دیگران تجربه کسب کنید و خودتان آنها را تکرار نکنید.

استفاده از نرم افزار های ارسال ایمیل انبوه

این نرم افزار ها به شما اجازه می دهند تا تعداد زیادی ایمیل را به صورت همزمان ارسال کنید. این یک عمل قانونی است تا زمانی که مردم از ایمیلی که برایشان ارسال می کنید مطلع و راضی به دریافت آن باشند. بسیاری از شرکت ها این کار را با لیست ایمیل های خود می کنند. اما زمانی که قصد ما ایجاد رابطه است ، ایده استفاده از هر نوع نرم افزاری در این زمینه بد است. اما برخی دلایل برای این بد بودن شامل :

 • شخصی سازی بسیار سخت تر می شود.
 • اگر اشتباهی داشته باشید ، تنها یک نفر آن را نمی بیند و همه لیست شما آن را خواهند دید
 • در صورت گزارش شدن شما ، امکان دارد در لیست سیاه قرار بگیرید.

قالب خود خود سفارشی نکنید

قبل از این ، یک قالب ایمیل برای پیگیری کمپین را مشاهده کردید :

تصور کنید آن ایمیل را بدون ویرایش بخش های برجسته شده برای کسی بفرستید . این بسیار واضح است که پاسخ مثبتی دریافت نخواهید کرد.

اما در صورت همچین اتفاقی ، سرویس Undo جیمیل می تواند به شما کمک کند ، فقط باید کمی سریع عمل کنید.

زمان تاثیر گذاری کمپین لینک سازی بر رتبه سایت؟

همانطور که در بخش قبلی در قسمت تنظیم اهداف گفتیم ، برای تاثیر کمپین لینک سازی بر روی رتبه وبسایت ، نیاز به زمان دارید. طول زمان به شدت متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد.

 • رقابت در صنعت شما به طور کلی
 • رقابت در کلمات کلیدی شما
 • فعالیت رقبای شما
 • انواع لینک هایی که در حال ساخت هستند
 • قدمت و اعتبار دامنه شما

همه این عوامل می تواند به این معنا باشد که تاثیر گذاری کمپین لینک سازی می تواند از چند روز تا چند ماه طول بکشد. این باید به عنوان یک فاکتور در اهداف شما دیده شود و همه باید بدانند که بهبود رتبه یک شبه انجام نخواهد شد.

قبل از شروع به کار ، توجه داشته باشید که رتبه خود را در کلمات کلیدی بررسی کنید. همچنین در حین لینک سازی ، تغییرات رتبه را رصد کنید. استفاده از ابزارها این کار را برای شما ساده تر خواهد کرد ولی همچنین می تواند این کار را به صورت دستی و با جستجو در گوگل انجام دهید.

یک انتظار واقع بینانه این است که اگر به طور مداوم در حال بهبود وبسایت ، کسب و کار و فعالیت آنلاین خود هستید ، شاهد افزایش ترافیک باشید. شما باید سعی کنید لینک سازی را به صورت مداوم ببینید و بعد از مدتی از آن ناامید نشوید. همچنین لینک سازی را هماهنگ با سایر فعالیت ها همانند تولید محتوا و فعالیت در شبکه های اجتماعی انجام دهید. این ترکیب یک مسیر سازگار برای شما به سوی هدف را ایجاد می کند که احتمال وقوع سریع آن نیز وجود دارد

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا