انواع محتوا در بازاریابی محتوا

ازاریابی محتوا به یکی از قدرتمند ترین استراتژی های بازاریابی برای کسب و کار های اینترنتی تبدیل شده است.زمانی که در حال تدوین استراتژی بازاریابی محتوای خود هستید ، باید از میان انواع محتوا ، محتوای اثر بخش برای خود را انتخاب کنید.

اینجا ، ما 9 نوع محتوای رایج مورد استفاده در بازاریابی محتوا را به شما معرفی خواهیم کرد و توضیح می دهیم که کسب و کار شما چگونه از انواع محتوا برای پیشرفت استفاده کند.

معرفی انواع محتوا

1.محتوای وبلاگ

وبلاگ نویسی یکی از محبوبترین انواع محتوا برای کسب و کار های کوچک می باشد. وبلاگ ها یکی از بهترین راه ها برای بهبود سئو و جذب ترافیک ارگانیک بیشتر برای سایت از طریق موتور های جستجو هستند. این می تواند به شما در مدیریت بودجه محدودتان کمک زیادی کند.

در حقیقت ، با توجه به آمار ارائه شده توسط Forbes ، سایت هایی که شامل وبلاگ هستند 434% صفحات ایندکس بیشتری نسبت به سایت های بدون بلاگ دارند. این بدان معنی است که سایت های دارای وبلاگ ، شانس بیشتری برای قرارگیری در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل را دارند. علاوه بر این ، سایت های دارای وبلاگ 97% لینک های ورودی بیشتری دارند.  بک لینک محتوا یکی از تاثیر گذار ترین بک لینک ها است

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، مزایای مختلفی در وبلاگ نویسی برای کسب و کار شما وجود دارد.

وبلاگ نویسی نه تنها سئو سایت شما را بهبود می بخشد ، بلکه یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با مشتریات فعلی شما است. زمانی که شما محتوایی ارزشمند به کاربرانتان ارائه می دهید ، اعتماد آنها نسبت به برند شما افزایش می یابد و زمانی که آنها آماده خرید محصول باشند ، شانس شما برای انتخاب شدن از میان برندها بسیار بالاتر می رود.

اگر قصد دارید از وبلاگ نویسی برای بهبود بازاریابی محتوا و رشد کسب و کارتان استفاده کنید ، نیاز به تدوین یک استراتژی که نشان دهنده موضوعات مورد نیاز در وبلاگ شما باشد را دارید. کمی در مورد کلمات کلیدی تحقیق کتید و ببینید که افراد با چه عباراتی قصد دارند به کسب و کارهای مشابه شما برسند. بعد از انتخاب عناوین اصلی ، می توانید مطالب مرتبط با مطالب اصلی خود را نیز ایجاد کنید

2.ویدئو

اگر می خواهید در بازار رقابتی بازاریابی محتوا بمانید ، باید راهی پیدا کنید تا مخاطبانتان را به سرعت جذب کنید. افراد امروز بیشتر از گذشته محتوای ویدئویی را تماشا می کنند. در واقع ، یک سوم از فعالیت آنلاین افراد صرف دیدن ویدئوها می شود. این واقعیت نشان می دهد که بازاریابی محتوا با استفاده از محتوای ویدئویی می تواند چه تاثیر مناسبی برایتان داشته باشد.

محتوای ویدئویی به دلیل سرعت در بازگشت سرمایه یک تکنیک بازاریابی محتوای عالی برای کسب و کارهای کوچک است. طبق یافته های BrightCove ، برندهایی که از ویدئو استفاده می کنند به طور میانگین میتوانند انتظار افزایش 157 درصدی ورودی از طریق موتورهای جستجو را داشته باشند. همچنین استفاده از ویدئو ، زمان صرف شده در سایت شما را 105 درصد افزایش می دهد. افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت یکی از علل مهم در افزایش شانس فروش است.

اگر می خواهید از قدرت محتوای ویدئویی استفاده کنید ، باید بدانید مخاطبان شما بیشتر به دنبال چه موضوعاتی هستند. همچنین باید توجه داشته باشید که این ویدئو را برای کدام مرحله از قیف فروش خود ایجاد می کنید.  ویدئو هایی که در زمان کوتاه اطلاعات مفیدی را به کاربر می دهند در مرحله آگاهی مفید هستند در حالی که ویدئو هایی که در آن جزئیات محصول معرفی می شوند در مرحله تصمیم گیری موثر می باشند.

3.اینفوگرافی

اینفوگرافی به کسب و کارها کمک می کند تا به مخاطبان خود آموزش های لازم را ارائه دهند. این کار به مشتری ارزش می دهد و برند شما را محبوب می سازد. این نوع از محتوای تصویری از طریق نمودارها و بیان مزیت ها و ضعف ها به مخاطب در شناخت بهتر محصول و تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

اگر تصمیم به استفاده از اینفوگرافی برای کسب و کار خود را دارید ، در نظر بگیرید که کدام موضوعات شما برای ارائه تحت این فرمت مناسب هستند. به طور معمول ، هرگونه اطلاعاتی که بتواند به طریق تصویری ، مفید واقع شود می تواند یک موضوع مناسب برای اینفوگرافی باشد. شما می توانید از اینفوگرافی برای توضیح یک موضوع پیچیده استفاده کنید ، با ارائه نمودارهای آماری به مزیت محصول خود بپردازید یا محصول خود را معرفی کنید.

4.مطالعات موردی

یکی دیگر از ارزشمند ترین انواع محتوا ، مطالعات موردی است. مطالعات موردی اساسا داستان مشتری است که چگونه کسب و کار شما به موفیت او کمک کرده است. کسب و کارها می توانند از مطالعات موردی برای معرفی بهتر خدمات و برنامه های خاص خود استفاده کنند

مطالعات موردی به سبب ماهیتی که دارد در انتقال ارزش برند شما بسیار موثر است. اگرچه شما می توانید به صورت معمولی نیز خدمات خاص خود را معرفی کنید ، ولی استفاده از مطالعات موردی ، کمک زیادی به اعتماد سازی برای برندتان می کند.

اگر شما قصد استفاده از مطالعات موردی را به عنوان بخشی از بازاریابی محتوای خود دارید ، مهم است که بتوانید مشتری ای پیدا کنید که بتوانید از آن استفاده کنید. شما باید مشتریانی را انتخاب کنید که محصول یا خدمات شما به طور قابل ملاحظه ای برای آنها سودمند بوده است. همچنین باید مشتریانی را انتخاب کنید که علاوه بر نظر مثبتشان نسبت به انتخاب به عنوان مئرد مطالاعاتی ، بتوانند آمار و اطلاعاتی در مورد نحوه تاثیر گذاری کالا یا خدمات شما بر کسب و کارشان به شما ارائه دهند.

مطالعات موردی می تواند در وبسایت شما قرار بگیرد ، اما ممکن است بخواهید از آنها به روش های دیگر نیز استفاده کنید. شما می توانید از مطالعات موردی در وبلاگ ، کتاب های الکترونیکی ، شبکه های اجتماعی و دیگر انواع محتوای خود استفاده کنید. همچنین تیم فروش شما می توانند از آنها در گفتگو های خود برای جذب مشتری بهره ببرند. به عنوان مثال اگر مشتری ای داشته باشید که شرایطی مشابه با مورد مطالعاتی شما داشته باشد ، می توانید به طور واضح مسیر موفقیت طی شده با استفاده از کالا و خدماتتان را به آنها نشان دهید.

5.کتاب های الکترونیکی

کتاب های الکترونیکی یک نوع موثر از انواع محتوا هستند که عموما به صورت طولانی ایجاد می شوند و کسب و کارها می توانند از آنها برای ایجاد ارزش برای مشتریان خود استفاده کنند. کتاب شما نباید یک تبلیغ 5 تا 10 صفحه ای باشد. در عوض ، شما باید اطلاعات مفید در مورد نیاز کاربران و چالش های آنها را ارائه دهید. مانند سایر موارد گفته شده در انواع محتوا ، هدف اصلی کتاب های الکترونیکی فروش محصول یا خدمات شما به مشتریان نیست. هدف در این نوع از محتوا رابطه با مصرف کننده هدف و ایجاد اعتماد در مورد برندتان برای زمانی است که آنها قصد خرید دارند.

کتاب های الکترونیکی یکی از بهترین انواع محتوا برای جمع آوری اطلاعات مشتریان هستند. به این صورت که شما در قبال دریافت اطلاعاتی از افراد ، اجازه دانلود کتاب الکترونیکی را به فرد می دهید.

مهم است توجه داشته باشید که ، کتاب ها نیازمند سرمایه ای بیشتر نسبت به سایر انواع محتوا مانند وبلاگ نویسی یا شبکه های اجتماعی هستند. آنها طولانی تر هستند و درگیری بیشتری ایجاد می کنند. با این حال ، نگذارید که این مورد در ارائه محتوایی ارزشمند تاثیر گذار باشد. به یاد داشته باشید ارزشی که شما به مخاطب خود با کتاب الکترونیکی انتقال می دهید و اعتباری که برای برندتان به دست می آورید در انتها به بازگشت سرمایه شما منجر خواهد شد.

6.مقاله سفید

مقاله سفید شباهت بسیاری به کتاب های الکترونیکی دارند. کاغذ سفید نوعی دیگر از محتوای طولانی است که می تواند به عنوان یک جذب کننده مشتری عمل کند. تفاوت اصلی میان مقاله سفید و کتاب های الکترونیکی این است که مقالات سفید اطلاعات کمی را شامل می شوند و متمرکز بر جزئیات هستند. این ویزگی باعث می شود مقالات سفید یکی از بهترین انواع محتوا برای بازاریابی B2B باشد

یکی از بزرگترین مزیت های مقالات سفید این است که می توانند به کسب و کار کوچک شما کمک کنند تا اطلاعات خوبی در مورد مخاطبان جمع آوری کنید.اگر شما هم می خواهید از این نوع محتوا برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنید ، باید همانند کتاب های الکترونیکی ، مقالات سفید را در قبال دریافت اطلاعاتی کوجک به افراد بدهید.

7.چک لیست ها

چک لیست ها نوعی از محتوا هستند که در آنها فرآیند گام به گام برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب در موضوعی مشخص نمایش داده می شود. چک لیست ها از بهتری انواع محتوا برای کسب و کار های کوچک هستند. آنها به راحتی ایجاد می شوند و ارائه آنها به مخاطب نیز ساده است. چک لیست ها به دلیل ساده سازی روند و حل یک چالش و یا پاسخ به یک سوال ، ارزش بسیار بالایی نزد مخاطبان دارند

پس از اینکه چک لیست خود را در موضوع مورد نظرتان ایجاد کردید ، می توانید آن را در شبکه های اجتماعی و یا در وبلاگتان به اشتراک بگذارید. بازنشر بیشتر چک لیستی که ایجاد کرده اید ، ارزش بیشتری به برند شما می بخشد و در نهایت بازگشت سرمایه ای مناسب برای شما به ارمغان خواهد آورد.

8.مصاحبه ها

مصاحبه با متخصصین کسب و کارتان و حتی با مشتریان خودتان یکی دیگر از انواع محتوای پربازدید است. محتوای مصاحبه اطلاعات ارزشمندی را برای بازدیدکنندگان سایت شما فراهم می آورد و به آنها در درک چالش ها و نیاز کمک می کند. محتوای محاصبه ، یک راه عالی رای تبدیل شدن برندتان به عنوان یک متخصص در حوزه مربوطه است.

چند راه مختلف برای استفاده از مصاحبه ها به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی اینترنتی خود وجود دارد :

  • ایجاد یک مصاحبه آنلاین از وبینار یا پخش زنده با استفاده از اپلیکیشنی مانند اینستاگرام
  • ضبط مصاحبه و قرار دادن آن در وبسایت و سرویس های اشتراک ویدئو
  • ایجاد محتوای متنی از مصاحبه
  • ایجاد فرصت برای مصاحبه با افراد ثالث

مزیت استفاده از محتوای مصاحبه ای ارزش موجود در محتوای ارائه شده است. سعی کنید برای مصاحبه هایتان موضوعات خوب انتخاب کنید و ط مصاحبه اطلاعاتی ارزشمند را به بیننده انتقال دهید.

9.شبکه های اجتماعی

هم اکنون تاثیر شبکه های اجتماعی به خصوص برای کسب و کار های کوجک بر هیچ کس پوشیده نیست. شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، اینستاگرام و … به کسب و کار شما کمک می کنند تا به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید و روابط با مشتریانتان را گسترش دهید. پست های شبمه های اجتماعی نقش مهمی در تعامل شما و مشتریانتان ایفا می کنند.

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای شما بستگی به هدف شما دارد. شبکه های اجتماعی راهی برای یافتن مخاطبان جدید ، معرفی محصولات ، اطلاع رسانی به مشتریان می باشد

اگرچه می توانید از شبکه های اجتماعی به طور مستقیم برای فروش استفاده کنید ، ولی به خاطر داشته باشید پست های شبکه های اجتماعی یکی از بهترین انواع محتوا در بازاریابی اینترنتی شما هستند. شما می توانید با ارسال یک پست در شبکه های اجتماعی ، محاطبانتان را به گفتگو دعوت کنید و با آنها به تعامل برپدازید . این کار به شما و بردنتان ارزش بسیاری بالایی می دهد و کاربران حس ارزشمندی در برابر برند شما را خواهند داشت.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا