انکر تکست چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم

انکر تکست به قسمت قابل کلیک یک نوشته گفته می شود. قوانین سئو این مفهوم را تاکید می کنند که انکر تکست شما باید با صفحه ای که به آن لینک شده تطابق معنایی داشته باشد .لینک های آبی به صورت زیر خط معمول ترین نوعی است که شما در وب مشاهده کرده اید که صد در صد احتمال استفاده از آن در استایل های گوناگون وجود دارد.

کلمات کلیدی که به عنوان Anchor text استفاده می شود ، یکی از فاکتور های موتور های جستجو در تشخصی موضوع یک صفحه در وب می باشد.در مراحل بررسی سئو، یکی از مواردی که باید بررسی شود استفاده صحیح از این مفهوم است.برای اینکه به صورت کامل این مفهوم را درک کنید یک مثال ساده می زنم

. در بسیاری از سایت ها با لینک هایی مواجه شده اید که به صورت “برای رفتن به صفحه نمونه کارها اینجا کلیک کنید” نوشته شده و کلمه “اینجا” در این جمله به صفحه نمونه کار ها لینک شده است. این استفاده اشتباه از انکر تکست است.انکر تکست به عنوان لیبل لینک و یا تایتل لینک نیز شناخته می شود.

کلمات کلیدی که در انکر تکست ها استفاده می شوند به صورت مستقیم بر رتبه بندی های موتور های جستجو از جمله گوگل و بینگ تاثیر گذار است.لینک دهی بدون Anchor text نیز در وب به عنوان Naked URL و یا URL anchor texts شناخته می شود.انکر تکست دقیق زمانی رخ می دهد که شما کلمه کلیدی کاملا مشابه صفحه را ، در لینک خود به کار ببرید. به عنوان مثال اگر صفحه ای با آدرس https://Webodid/anchor-text را فرض کنید کلمه کلیدی شما در متن باید anchor text باشد.اما استفاده زیاد از انکر تکست دقیق یعنی قلقلک دادن ضد اسپم های گوگل. اگر منطقی به قضیه نگاه کنیم ، همه وبسایت هایی که به شما لینک می دهند از کلمه کلیدی دقیق شما استفاده نمی کنند. دریافت انکر تکست های مختلف طبیعی است همانطور که مقدار زیادی از لینک های سراسر وب به صورت Naked URL هستند.

انکر تکست هدفمند

کسانی که لینک سازی می کنند و یا افرادی که سئو کار می کنند ، اغلب انکر تکست هایی که از سایر وبسایت ها دریافت می کنند را بررسی می کنند. این انکر تکست ها هدف هستند و زمانی که  با صفحه هدف در تطابق باشد ، صفحه شما رتبه می گیرد

انکر تکست بک لینک

بک لینک ، لینک از یک وبسایت دیگر است. انکر تکست بک لینک به کلمه کلیدی لینک شده به صفحه شما گفته می شود که به موتور های جستجو کمک می کنند که کلمات کلیدی صفحه شما را بیابند و طبق آن رتبه بندی کنند.

انکر تکست یک طرفه

اگر وبسایت 1 به وبسایت 2 با یک انکر تکست لینک بدهد ولی وبسایت 2 به وبسایت 1 لینکی ندهد ، انکر تکست یک طرفه ایجاد شده است. وبسایت هایی که دارای بک لینک های یک طرفه بیشتری و بهتری هستند از نظر موتور های جستجو در این فاکتور برتر هستند.

انکر تکست بیش از حد

درست مثل استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی در یک متن ، شما می توانید انکر تکست های بیش از حد برای یک صفحه داشته باشید. زمانی که انکر تکست های زیادی در یک صفحه وجود دارند که به صفحات مختلفی از یک وبسایت لینک شده اند و یا انکر تکست های مختلف به یک صفحه از وبسایتی لینک شده اند این مورد اتفاق می افتد و ممکن است باعث پنالتی شما توسط گوگل شود.

پراکندگی انکر تکست

به دلیل اینکه سازندگان لینک برای وب سایت های خود لینک هدفمند می سازند، کلمات کلیدی خاص اشتراک بالایی از پراکندگی انکر تکست ها در تمام صفحه را دارند

انکر تکست اسپم

انکر تکست اسپم لینکی با یک انکر تکست نا مربوط با صفحه ای که در آن قرار دارد و یا صفحه ای که به آن لینک شده است می باشد. انکر تکست های اسپم به عنوان یکی از تکنیک های معمول در سئو کلاه سیاه می باشد که برای رنک موقت در کلمات کلیدی پر رقابت مورد استفاده قرار می گیرد.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا