4 سوال رایج سئو که شاید از کسی نپرسید

گاهی برخی سوالات در ذهن شما در موضوع سئو و بهینه سازی ایجاد می شود که شاید در جستجو اینترنتی به جواب های مبهمی دست پیدا کنید. این سوالات گاه ساده به نظر می رسند و پرسش آنها از دیگران ممکن است برایتان حس خوبی نداشته باشد. اینجا به 4 مورد از این سوالات اشاره می کنیم و به آنها پاسخ خواهیم داد.

آیا شرکت X می تواند من را به رنک 1 گوگل برساند ؟

بله ، آژانس X می تواند شما را به رنک 1 برساند. آنها شما را به شبکه ای از وبلاگ ها متصل می کنند تا برای شما بک لینک بگیرند ، ترافیک سایت شما را افزایش دهند و اینجاست که شما می توانید این شانس را داشته باشید تا گوگل را متوجه خود کنید و رنک خود را بالا ببرید.چیزی که شرکت ها به شما نمی گویند ، این است که آنها برای رساندن سایت شما به رنک 1 ، کلک می زنند. بعد از گذشت مدت زمانی محدود ، شما افت بازدید کننده را مشاهده خواهید کرد. این افت گاهی به صورت تدریجی و گاهی به صورت یکباره رخ می دهد.این زمانی است که گوگل به آنچه در وبسایت شما گذشته است توجه می کند و مشخص می کند که وبسایت شما برای گوگل بزک شده است و عملا برای کاربران محتوای جذابی ندارد. پول های شما به علاوه رنک شما از بین می رود و دیگر خبری از سایت شما در صفحات 1 و 2 نخواهد بود.

راهکار :این گونه سوالات در موضوع سئو ، جواب های مشابهی دارد. شما باید به محتوای مفید اهمیت بدهید. مطالبی در مورد آنچه نیاز جامعه هدفتان است تولید کنید. با استفاده از مقالاتی با کیفیت مشتریان خود را سرگرم و در مورد یک موضوع آگاهی بخشی کنید. برای هر مقاله جامعه هدفی خرد تر از جامعه هدف اصلی خود ایجاد کنید. اگر وبسایت شما به اندازه کافی خوب باشد ، مطمئن باشید رنک شما به طور طبیعی افزایش پیدا خواهد کرد و شما از راه درست به رنک بالا دست پیدا خواهید کرد.

البته شما می توایند از شرکت های فعال در زمینه سئو و تولید محتوا راهنمایی بگیرید و یا کار را به آنها بسپارید این یک کلک نیست. یک راهکار بهینه است.در صورتی که می خواهید سئو وبسایت خود را به شرکتی بسپارید ، حتما در جریان روند کار روزانه ، هفتگی و ماهانه قرار بگیرید و در نظر داشته باشید که حتی برای ساده ترین کلمات ، در طول بازه یک هفته یا یک ماه نمی توان کار اصولی انجام داد.

آیا باید برای هر 10000 محصولم ، یک توضیح متفاوت بنویسم ؟

شباهت اینگونه سوالات در وسعت صفحات و عدم توانایی کاربر در ایجاد محتوای متفاوت برای هر یک از این صفحات است. اما پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. بله ، شما اگر می خواهید دارای رتبه خوبی شوید ، باید برای جلوگیری از Duplicate Content و دریافت رتبه آن صفحه ، برای هر صفحه محتوایی یکتا تولید کنید. پس اگر تا الان فکر می کردید بدون انجام این کار از یک استراتژی مناسب در ایجاد صفحات خود استفاده می کنید ، زمان تصحیح آن فرا رسیده است.

راهکار : 

اگر وبسایت شما دارای صفحات زیادی است ، صفحات Taxonomy (دسته بندی ها و تگ ها) دارای اهمیت زیادی می شوند. شما ممکن است 100 صفحه محصول “پیچ” داشته باشید. پیچ ، پیچ است.اینجاست که اهمیت صفحه دسته بندی شما بیش از پیش نمایان می شود. اطمینان حاصل کنید که صفحه شما بهینه و دارای محتوای مناسبی باشد.با بهینه سازی صفحه Taxonomy و استفاده مناسب از آن در ساختار سایت ، شما به صفحات تکی محصول کمک خواهید کرد تا زیر مجموعه ای از یک صفحه مناسب با محتوای مفید باشند.

3-آیا می توانم بیش از یک تگ H1 در صفحه استفاده کنم ؟

بله ، شما می توانید بیش از یکبار از تگ H1 استفاده کنید. اگر قواعد HTML5 را نقشه کار قرار دهید هر بلاک می تواند دارای سرتیتر هایی باشد که با H1 شروع و در صورت نیاز تا H6 ادامه داشته باشد.اما سوال اینجانست که بهترین روش یا Best practice در زمینه سئو چگونه است ؟ اگر ما فرضا 4 تگ H1 برای 4 بلاک داشته باشیم ، مهمترین بلاک کدام است؟

راهکار:با توجه به کلمه کلیدی که برای صفحه در نظر دارید تنها یک تگ H1 ایجاد کنید و آن را در تایتل صفحه به کار ببرید. به عنوان مثال در یک صفحه مطلب ، شما باید تیتری متناسب با کلمه کلیدی خود در نظر بگیرید و تنها یک H1 با آن کلمه کلیدی بسازید. برای کلمات کلیدی درجه 2 می توانید از H2 استفاده کنید.

rnrn4-آیا هنوز باید از متای کلمات کلیدی استفاده کنم ؟ با یک جستجو ساده  میبینید که این سوال ، سوال بسیاری از کسانی است که کار بهینه سازی و سئو را شروع کرده اند. اما باید بدانید که گوگل مدت طولانی است که از متا تگ کلمات کلیدی برای رتبه بندی استفاده نمی کند. پس استفاده از آن تاثیری در کسب رتبه بهتر نخواهد داشت.

راهکار:بر روی محتوا تمرکز کنید ، یک تیتر عالی انتخاب کنید و یک meta description جذاب بنویسید. نوشتن برای موتور های جستجو را فراموش کنید و برای کاربرانتان مطلب بنویسید. اگر کاربران سایت شما از مطلبی لذت ببرند ، گوگل هم از آن مطلب لذت خواهد برد.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا