مراحل بررسی سئو – تجربه کاربری و محتوا

سئو و بهینه سازی مقوله ای است که برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین می توان به عنوان یک اصل عمل کند. زمانی که مشتریان سایت هایی را برای انجام سئو معرفی می کنند ، این سایت ها ابتدا به صورت اجمالی سنجیده می شوند. سپس به صورتی جزئی تر مراحل بررسی سئو پیگیری می شود. در این سری مطالب ، سعی می کنم در سه بخش این مراحل را برای شما دوستان تشریح کنم.

قسمت اول : تجربه کاربری و محتوا

تجربه کاربری (UX) :

اولین قدم در بررسی سئو ، قرار دادن خود ، به عنوان یک بازدید کننده است. ابتدا باید دید چه تغییراتی می توان ایجاد کرد تا خواننده وبسایت ، راحت تر بتواند به مطالب دسترسی داشته باشد و چگونه می توان چیزهایی را بهبود بخشید تا کاربر حس بهتری در هنگام استفاده از وبسایت داشته باشد.

رنگ ها

باید دقت داشته باشیم که رنگ وبسایت جذاب باشد و با برند شما در تطابق باشد. رنگ ها باید طوری انتخاب شوند که مشخص کننده و جدا کننده بخش های سایت باشند.

استفاده از فیلم و تصویر

تصاویر و ویدئوها بهترین راهکار برای معرفی یک محصول ، هدایت کاربر به یک صفحه خاص و یا جلب توجه کاربر هستند. اما در هر صورت شما باید یک یادداشت متنی نیز در کنار آن برای کاربر داشته باشید. زمانی که سئو سایت بررسی می شود ، باید توجه داشت که توازن منطقی بین محتوای متنی ، تصویری و ویدئویی برقرار باشد. برای ایجاد این توازن در موارد خاص می توانید از ویدئو ها در پس زمینه و اسلایدر تصاویر استفاده کنید.

جایگاه مناسب برای هر چیز

جایگذاری هر بخش در صفحه ، یک قسمت مهم در تجربه کاربری سایت شما است. ابتدا هدف خود را تعیین کنید و مناسب ترین جایگاه را برای نشان دادن آن به مخاطب خود پیدا کنید. به خصوص در صفحه اصلی وبسایت ، هدف را جلوی چشم کاربر قرار دهید.

اطمینان

جلب اطمینان کاربر با دریافت نمادها و نشانه های اعتبار سنجی می تواند به انجام برسد. بسته به نوع وبسایت شما ، باید نمادهای مورد نظر را دریافت نمایید تا بتوانید به کاربرتان اطمینان خاطر بدهید که کار شما رسمی است.

محتوای سئو

پایه و اساس هر استراتژی سئو ، ایجاد محتوای مناسب است. شما نیاز به یک استراتژی تولید محتوای عالی دارید. این محتوا ، باید بتواند جواب پرسش کاربرانتان را بدهد. محتوای مناسب با تحقیق در مورد کلمات کلیدی ایجاد می شود ، پس در بررسی بخش محتوا ، اولین قدم با تحقیق در مورد کلمات کلیدی آغاز می شود

بررسی کلمات کلیدی

زمانی که در حال انجام بررسی سئو هستید ، یک تله وجود دارد که ممکن است در آن گرفتار شوید.شما به عنوان بازرس سئو و یا تولید کننده محتوا نباید سلیقه خود را در محتوا دخیل کنید. کلمات کلیدی باید طبق بررسی های تخصصی و اصولی مشخص شوند. زمانی که شما کلمه کلیدی اصلی وبسایت خود را تعیین می کنید ، بررسی کنید که صفحه ای برای کسب رتبه بالا در آن کلمه ایجاد نموده اید. سپس بهینه سازی کلمات کلیدی ثانویه را آغاز کنید.

ساختار سایت

مورد بعدی که من بررسی می کنم ، ساختار سایت است. آیا منوی سایت ، صفحات اصلی سایت را شامل می شود ؟ آیا در فوتر وبسایت لینک هایی به صفحات مختلف وجود دارد ؟ آیا سایت مپ در سایت تعریف شده است ؟ ترجیح من این است که ساختار سایت را شبیه یک هرم ببینم ، در این هرم ، مقاله اصلی با دیگر مقالات فرعی دیگر پشتیبانی می شود. حتما در مقاله ای جدا گانه به بررسی اجمالی ساختار سایت خواهم پرداخت تا بتوانید با این تعریف بیشتر آشنا شوید و ضعف های ساختاری سایت خود را بیابید

متن معرفی

یکی دیگر از مواردی که در اکثر موارد با نبود یا مشکل دار بودن آنها مواجه می شوم ، متن معرفی است. شما ممکن است صفحاتی داشته باشید که مجحموعه ای از محتوا را شامل شده باشند. صفحاتی مانند دسته بندی محصولات ، ارشیو وبلاگ ، صفحه فرود و از این دست صفحات. یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید ، این است که به طور شفاف برای کاربر و گوگل ، مشخص کنید که این مجموعه داده ، در مورد چه چیزی است . به طور تجربی ، 200 کلمه می تواند مقدار مناسبی برای تعریف باشد.

محتوای تکراری

اینجا نمی خواهم توضیح بدهم که چرا نباید از محتوای تکراری استفاده کنیم.می خواهم در این بازه صحبت کنم که این مورد را حل کنیم. ابزار های مختلفی در دنیای وب وجود دارند که به شما کمک می کنند تا این مورد را پیدا کنید. من از copyscape استفاده می کنم . با ارسال لینک به این سرویس ، می توانید از موجود بودن یا نبودن کپی آن مطلع شوید. همچنین می توانید از ابزار SiteLiner برای بررسی محتوای تکراری در سایت خود استفاده کنید. همین حالا امتحان کنید !

جستجو داخلی

در بررسی سئو ، جستجو داخلی را فراموش نکنید ، بیشتر افراد از این بخش به سادگی عبور می کنند. در بسیاری از سایت ها ، به خصوص سایت های وردپرسی ، دارنده سایت توجهی به صفحه داخلی جستجو نمی کند و به این صفحه به شکل بسیار بهم ریخته ای در سایت باقی می ماند. همین حالا در سایت خود کلمه ای را جستجو کنید ، اگر با صفحه ای بهم ریخته مواجه شدی سریعا دست به کار شوید و دستی به سر و روی این صفحه بکشید.

مطالب و محصولات مرتبط

نمایش مطالب و یا محصولات مرتبط صفحه یک مطلب یا محصول باعث می شود شما بتوانید کاربر را برای مدت زمان بیشتری در وبسایت خود نگه دارید. من ترجیح می دهم این موارد را در انتهای مطب به کاربر نشان دهم ، علاوه بر افزایش زمان ماندن کاربر بر روی سایت شما ، مطالب و محصولات بیشتری از سایت شما دیده شده و درصد تبدیل کاربر به خریدار برای شما بالاتر می رود. همچنین لینک های ارزشمند داخلی ساخته می شود.

بخش بعدی : سئو عمومی

در این بخش از مراحل بررسی سئو ، UX و محتوا را بررسی کردیم. به خاطر اینکه جمع تمامی موارد در یک مطلب ممکن است از کیفیت مطلب بکاهد و شما حوصله خواندن آن را نداشته باشید ، این مطلب در سه بخش برای شما قرار خواهد گرفت. در بخش بعد – بررسی کیفیت عمومی سئو مورد بررسی قرار می گیرد و در بخش سوم نیز سرعت و جذابیت سایت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا