تکنیک های لینک سازی

تکنیک های لینک سازی متفاوتی وجود دارد. تکنیک مناسب برای شما بستگی به منابع شما و نوع کسب و کارتان دارد. در کسب و کارهای پر رقابت شما باید لینک سازی گسترده تری انجام دهید و کار برایتان دشوار تر است. ولی در سایر کسب و کار های در جال رشد ، فصت های زیادی برای ایجاد بک لینک وجود دارد. با توجه به این موضوع ، چند مورد از تکنیک های لینک سازی را بررسی می کنیم.

ساخت بک لینک با محتوا

در بخش کمپین لینک سازی در این مورد صحبت کردیم ، بنابراین دوباره آن را تکرار نمی کنیم. اساس کار در اینجا این است که شما یک سری منابع در اختیار دارید و می توانید از آن برای دریافت بک لینک استفاده کنید. این منابع می توانند شامل موارد زیر باشند :

 • اینفوگرافی
 • داده های مهم
 • راهنما
 • ویدئو
 • عکس

شما این منابع یا دارایی ها را با هدف کسب بک لینک از افرادی که دارایی یا محتوای شما را مرتبط ، جذاب ، جالب ، آموزنده و … میبینند ایجاد می کنید. سپس برای ایجاد بک لینک ها تلاش می کنید. هدف شما این است که با گذر زمان ، دیگر نیاز به ارسال درخواست برای ایجاد بک لینک نباشد. در عوض شما باید بتوانید با اینفلوئنسرها در ارتباط باشید و محتوای خود را از طریق آنها معرفی کنید. اینکار ممکن است زمان بر باشد اما قطعا امکان پذیر است و تاثیر زیادی بر فرآیند لینک سازی شما دارد.

پست مهمان

پست مهمان ، فرآیندی است که در آن شما از سایت ها می خواهید محتوای شما را در وبسایتشان منتشر کنند. در حالی که این روش ، روشی موثر در ساخت بک لینک است ، اما استفاده از محتوای بی کیفیت و انکر تکست دقیقا مطابق کلمه کلیدی شما می تواند برای شما زیان بار نیز باشد.

زمانی که پست مهمان به عنوان یک راه معمول در میان تکنیک های لینک سازی شناخته شد ، کیفیت محتوا ها در پست مهمان کاهش قابل توجهی پیدا کرد.

مت کاتز ، رئیس بخش اسپم گوگل ، مطلبی درباره پست مهمان نوشته است که می توانیم از آن استفاده کنیم. اگر شما می توانید محتای با کیفیت بالا تولید کنید ، بسیاری از سایت های معتبر می توانند پذیرای محتوای شما به عنوان پست مهمان باشند. به گفته او ، نباید صرفا فکر شما لینک سازی باشد ، زیرا گوگل به خوبی می تواند ارزش لینک ها را تشخیص دهد.

Ego bait

یکی از تکنیک های لینک سازی Ego bait است. در Ego bait شما محتوایی تولید می کنید و افرادی و یا وبسایت هایی را در آن معرفی می کنید. هدف شما از این کار کسب بک لینک از آن افراد یا وبسایت ها است. مثلا شما محتوایی ایجاد می کنید و 10 سایت برتر در زمینه آموزش سئو را معرفی می کنید . با اینکار شما شانس این را دارید که صاحبان سایت ها یا افراد معرفی شده در این محتوا ، به شما بک لینک دهند.

باید توجه کنید در این تکنیک لینک سازی ، حجم زیادی از بک لینک دریافت نخواهید کرد. شما افراد محدودی را معرفی می کنید و بک لینک شما نیز محدود می باشد

روند انجام Ego bait به شکل زیر است :

1.یافتن هدف

شما باید هدفی را پیدا کنید که در درجه اول با سایت شما در ارتباط باشد. مثلا اگر شما در زمینه فروش پوشاک فعالیت دارید لیست زیر می تواند برای شما یک هدف مناسب باشد.

 • بهترین وبلاگ های پوشاک
 • 10 طرح بی نظیر در پوشاک
 • 5 تولید کننده برتر پوشاک

نیازی نیست که از تیترهای پیچیده استفاده کنید ، شما می توانید به سادگی مطالب خود را بنویسید.

زمانی که تیتر مطلب شما مشخص شد ، باید مشخص کنید که چه افراد یا وبسایت هایی باید معرفی شوند. در این فرایند نکات زیر را در نظر بگیرید

 • انتخاب افراد یا وبسایت های فعال
 • هدف شما فعالیت خوبی در شبکه های اجتماعی داشته باشد
 • راه ارتباطی با فرد یا وبسایت انتخاب شده وجود داشته باشد.

اما در کنار این موارد ، حتما توجه داشته باشید زمانی که برترین ها در موضوعی را معرفی می کنید ، آن فرد یا سایت باید ارزش حضور در لیست را داشته باشد و صرفا به دلیل در دسترس بودن آن برای شما در لیست قرار نگیرد.

2.تولید محتوا

تولید محتوا در این تکنیک کار زیاد سختی نیست. اما باید به نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید نظر افراد را جلب کنید. در محتوایی که تولید می کنید باید موارد زیر رعایت شده باشد.

 • از فرد یا وبسایت تصویری وجود داشته باشد
 • به سایت و یا شبکه های اجتماعی آنها لینک وجود داشته باشد
 • دلیل حضور آنها در لیست برترین ها

 3.تبلیغ محتوا

زمانی که محتوای خود را تولید کردید ، باید افراد حاضر در محتوایتان را خبر دار کنید. می توانید برای آنها ایمیلی شبیه ایمیل زیر ارسال کنید

سلام وبودید

به اطلاعتان میرسانم شما (وبسایت شما) در لیست برترین تولید کنندگان پوشاک قرار گرفته است. وجود شما به دلیل کیفیت بالای تولیدات شما و همچنین نظرات مثبت کاربران در مورد کسب و کار شما است.لطفا این مطلب را مطالعه کنید و در صورتی که نیازی به تصحیح اطلاعات نوشته شده در مورد شما وجود داشت ما را مطلع سازید. همچنین اگر این مطلب را در وبسایت یا شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید ، بسیار از شما سپاسگزار خواهیم بود

ایمیل شما باید ساده باشد. اطلاع رسانی و درخواست شما مبنی بر به اشتراک گذاری مطلب به صورت شفاف و کوتاه بیان شود.

4.پیگیری

این مرحله همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره شد ، اهمیت بالایی دارند و باید ارتباط خود با افرادی که هدف قرار داده اید را پیگیری کنید.

لینک سازی با لینک های شکسته

ممکن است برای خودتان نیز پیش آمده باشد که در حال خواندن مطلب در سایتی معتبر هستید و زمانی که بر روی لینک خارجی موجود در متن کلیک می کنید ، صفحه ای وجود ندارد. اینجا است که شما می توانید درخواست جایگزینی لینک سایت خود به صاحب وبسایت ارسال کنید.

برای اینکار 3 مرحله زیر را باید طی کنید

 • یافتن لینک های شکسته مرتبط با کسب و کار
 • تولید محتوای مرتبط با انکر تکست لینک شکسته
 • ارسال درخواست جایگزینی لینک

فرض کنید که شما یک شرکت در زمینه پوشاک هستید. در سایت هایی مطالبی را در مورد کسب و کارتان می یابید که به شرکت هایی که دیگر وجود ندارند و یا ارزش آنها بسیار کم شده است اشاره دارند. شما می توانید پیشنهاد خود را مبنی بر جایگزینی لینک سایت خودتان با لینکی که دیگر ارزشی ندارد ارسال کنید

بازیابی لینک

روش بازیابی لینک تفاوت چندانی با روش لینک های شکسته ندارد. در این تکنیک شما صفحاتی را می یابید که به وبسایت شما لینک داده اند اما صفحه لینک شده از بین رفته و یا کارایی گذشته را ندارد.

روش های بازیابی لینک

لینک های 404

زمانی که شما صفحه ای را حذف می کنید و آن را به صفحه دیگری ریدایرکت نمی کنید ، لینک های ارجاع داده شده به آن صفحه ارزش خود را از دست می دهند. شما با ابزارهایی مختلفی مانند Open Site Explorer می توانید این لینک ها را پیدا کنیدو درخواست اصلاح آنها را برای مدیر سایت ارسال نمایید

نام سایت شما بدون لینک

اگر شما بتوانید محتوایی را بیابید که در مورد نام برند و یا وبسایت شما صحبت کرده باشد و به شما لینکی نداده باشد ، می توانید درخواست ایجاد بک لینک را برای مدیر سایت ارسال کنید. ابزارهایی مانند SEMrush به شما در پیدا کردن متون مرتبط با برند شما در سراسر وب کمک می کند.

تصویر بدون لینک

اگر وبسایت شما یک سایت تصویر محور باشد و یا تصاویر زیادی در آن استفاده می شود ، ممکن است افرادی تصاویر وبسایت شما را بدون لینک استفاده کنند. شما می توانید از قابلیت جستجو توسط تصویر در گوگل این سایت ها را پیدا کنید و درخواست درج لینک را برای مدیر وبسایت ارسال نمایید.

همانطور که می دانید ، روش های لینک سازی بسیار متنوع است. انتخاب روش لینک سازی شما بسته به منابع و دارایی های شما و همچنین زمان مورد نیازتان بستگی دارد. اگر تجربه خوبی در زمینه استفاده از روش های لینک سازی دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا