ویژگی های نسخه جدید کنسول جستجو

گوگل پرچم دار ارائه سرویس هایی است که عملکرد وبسایت شما را بیان می کنند. ابزار هایی مانند گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) و کنسول جستجو (Search Console) که پیشتر با نام وبمستر تولز (Webmaster Tools) در اختیار شما قرار دارند تا بتوانید از روند اتفاقاتی که در سایت شما رخ می دهد مطلع باشید. زمانی که گوگل چه در بخش الگوریتم ها و چه در بخش ابزار ها تغییری ایجاد می کند ، توجه افراد جلب می شود. اگر شما هم سایتی در Search console ثبت کرده باشید ، در این مدت با پیغام هایی روبرو شده اید که خبر از معرفی نسخه جدید این ابزار می دهد. اما چه امکاناتی به نسخه جدید کنسول جستجو گوگل اضافه شده است ؟

سه ویژگی اصلی در نسخه جدید کنسول جستجو گوگل

1.عملکرد جستجو (Search Performance)

بخش تجزیه و تحلیل جستجو ها ، یکی از اصلی ترین و کارآمد ترین بخش های کنسول جستجو می باشد که درخواست های زیادی برای توسعه داشته است. اکنون شما در این بخش می توانید اطلاعاتی بهتز از جایگاه فعلی ، نرخ کلیلک (CTR) ، متوسط جایگاه ، تعداد کلیک ، تعداد جستجو را مشاهده کنید. این داده ها در نسخه جدید کنسول جستجو ، برای بازه 16 ماهه در دسترس شما است.

2.محدوده ایندکس

نسخه فعلی کنسول جستجو گوگل به شما اطلاعاتی در مورد چگونگی ایندکس صفحات سایت شما ارائه می دهد ، اما در نسخه جدید کنسول جستجو اطلاعات دقیق تر و بهتری به شما داده خواهد شد. زمانی که سایت شما با خطای ایندکس مواجه شود ، سیستم به شما پیام می دهد تا بتوانید سریعتر مشکل را بطرف نمایید.

زمانی که به دنبال یک مشکل خاص هستید ، ابزارهایی برای پیدا کردن مشکل در اختیار شما است و همچنین با دکمه اشتراک قرار گرفته در این بخش می توانید مشکل را با تیم خود در میان بگذارید. همچنین دکمه ای جهت اعتبار سنجی رفع مشکل وجود دارد.

3.وضعیت AMP

AMP یا شتاب دهنده صفحات موبایل ، سرویسی است که گوگل در سال های اخیر از آن استفاده نموده استدر نسحه جدید کنسول جستجو گوگل ، شما می توانید اطلاعاتی بهتر در مورد وضعیت AMP وبسایت خود دریافت نمایید.شما می توانید عملکرد صفحات خود را از جلمه نحوه نمایش آنها را بررسی کنید و همچنین خطاهای پیش آمده را ببینید.

تاثیرات بر سئو

اما ببینیم این تغییرات چه تاثیری در سئو دارد

شفافیت بیشتر

مهمتر از همه تغییرات ، این مورد است که گوگل در برخی موارد که محدودیت هایی اعمال کرده بود ، بازتر شده و شما می توانید به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشید و در نتیجه تحلیل بهتری نسبت به سایت خود داشته باشید. شاید این اتفاق یک هوای تازه برای کسانی باشند که از اطلاعات ناقص در نسخه فعلی کنسول جستجو گوگل خسته شده بودند.

رفع نقص ساده تر

در نسخه جدید کنسول جستجو گوگل ، با قابلیت اشتراک مشکل در تیم ، شما می توانیدمشکل ها را ساده تر و سریع تر حل کنید. همچنین وجود دکمه اعتبار سنجی ، می تواند به شما اعتماد به نفس و اطمینان خوبی بدهد.

پشتیبانی بهتر از ویژگی های ثانویه

ویژگی هایی مانند AMP هم اکنون به صورت گسترده تر در کنسول جستجو قرار دارد و شما می توانید نظارت بهتری داشته باشید. این یک ویژگی خوب برای کسانی است که از این قابلیت ها استفاده می کند. انتظار می رود در آینده ای نزدیک ، ویژگی های بیشتری به صورت گسترده پشتیبانی شود.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا