موفقیت در کسب و کار اینستاگرامی

از محبوبیت استوری اینستاگرام تا گسترده بودن فضای تبلیغاتی ، اینستاگرام را به یک شبکه مناسب برای تبلیغات بدل کرده است. اما چگونه باید در کسب و کار اینستاگرامی موفق شویم ؟ در این مطلب ، همه موارد برای شروع و ایجاد یک استراتژی ، ساخت یک برند و  قدرتمند سازی آن گفته شده است.

چگونه یک اکانت تجاری اینستاگرام ایجاد کنیم ؟

اگر هنوز یک اکانت تجاری اینستاگرام ندارید ، به راحتی می توانید آن را ایجاد کنید.

برای تبدیل اکانت معمولی به اکانت تجاری نیاز دارید که به اینستاگرام خود را به فسبوکتان متصل سازید. پس اگر اکانت فیسبوک ندارید ، ابتدا آن را بسازید

  • ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید
  • بعد از ورود ، به بخش تنظیمات بروید و با اسکرول کردن به سمت پایین عبارت Switch to Business Account را بیابید
  • به اکانت فیسبوک خود متصل شوید تا پیج تجاری اینستاگرام شما ایجاد شود.

هنگامی که یک اکانت تجاری اینستاگرام داشته باشید ، می توانید اطلاعاتی از قبیل آدرس ، ساعات کاری و شماره تماس را به اینستاگرام خود اضافه کنید.

نکات موفقیت در کسب و کار اینستاگرامی

نام کاربری و بیو

نام کاربری شما در اینستاگرام ، باید با نام کاربری سایر شبکه های اجتماعی شما مطابقت داشته باشید تا کاربرانتان ساده تر شما را پیدا کنند.

اطلاعاتی که در بیو می توانید درج کنید یک نوشته کوتاه و آدرس وبسایتتان است که می توانید آن را بسته به کمپین های مختلفی که برگزار می کنید تغییر دهید.

از متن بیو خودتان برای توضیح اینکه کسب و کار شما در چه مورد است و کاربران چه انتظاری باید از پیج کسب و کار اینستاگرامی شما داشته باشند استفاده کنید.

همچنین می توانید با استفاده از هشتگ ها مرتبط با برند خود استفاده کنید و کاربرانتان را به دنبال کردن آنها تشویق کنید.

در اینجا می توانید راهنمای رسمی اینستاگرام برای تغییر پروفایل و بیو را مشاهده کنید

عکس پروفایل

بهترین انتخاب برای عکس پروفایل در پیج اینستاگرام ، لوگو شرکت شما است. با قرار دادن لوگو به عنوان تصویر پروفایل ، افرادی که به دنبال شما هستند به سرعت شما را تشخیص می دهند.

عکس پروفایل شما در اینستاگرام به صورت دایره ای برش خواهد خورد ، پس مطمئن شوید عکسی که قرار می دهید شکل خوبی در حالت دایره ای داشته باشد و تماما مشخص باشد.

اگرچه عکس پروفایل شما در موبایل کوچک نمایش داده می شود ، ولی سعی کنید عکسی با کیفیت بالا استفاده کنید و افرادی که با کامپیوتر نیز از ایسنتاگرام استفاده می کنند را در نظر بگیرید.

فالو کردن افراد

برای اینکه کسب و کار خود را در معرض دید قرار دهید ، باید مجموعه ای از افراد را فالو کنید. اینفلونسرها موثر در صنعت شما ، مشتریانتان و سایر افرادی که با برند شما در ارتباط هستند را فالو کنید.

پراکندگی در اینستاگرام بسیار زیاد است پس مطمئن شوید که چه افرادی را می خواهید هدف قرار دهید. هشتگ های مرتبط با کسب و کار خود را جستجو کنید ، در پست های مرتبط کامنت بگذارید و افراد مرتبط را فالو کنید.

اینکار پیج اینستاگرام شما را با سرعت شگفت انگیزی قدرتمند خواهد کرد.

حساب کاربری خود را تبلیغ کنید

آدرس اینستاگرام خود را به وبسایت و دیگر شبکه های اجتماعی کسب و کارتان اضافه کنید. همچنین می توانید به کاربران غیر اینستاگرامیتان پیام ارسال کنید و از آنها دعوت کنید که پیج اینستاگرام شما را دنبال کنند.

کسب و کار اینستاگرامی نیازمند هدف مشخص است

تمام فعالیت های اینستاگرامی شما باید تحت یک هدف باشد. چه هدفی را از فعالیت در اینستاگرام دنبال می کنید ؟ موارد زیر می تواند مثالی برای هدف شما باشد :

  • افزایش فروش محصول
  • افزایش بازدید کننده برای وبسایت و سئو
  • افزایش دیده شدن برند
  • افزایش رضایت مشتری
  • جذب نیروی کار با استعداد
  • شناسایی و ایجاد روابط با اینفلوئنسرها

بدون در نظر گرفتن اینکه هدف شما چیست ، هدف باید مشخص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی و مرتبط باشد

کسب و کار اینستاگرامی موفق نیازمند یک استراتژی است

شما می توانید در اینستاگرام بگردید ، پست هایی را به صورت تصادفی لایک کنید و عکسی از حیوان خانگی خود که به نظر با مزه می آیند را برای چندمین بار در اینستاگرام خود قرار دهید.

اما اگر می خواهید یک کسب و کار و بازاریابی قوی در اینستاگرام داشته باشید باید یک استراتژی خوب داشته باشید

استراتژی انتخابی شما باید چهار مورد کلیدی را رعایت کند :

1.کی و چقدر پست ارسال کنید

شما می خواهید طبق یک برنامه منظم پست ارسال کنید ، اما فالوور هایتان را با تعداد زیادی پست آزار ندهید. هوشمندانه ترین راه برای دانستن اینکه چه مقدادیری در کسب و کار شما بهترین نتیجه را حاصل می کنند ، تست کردن زمان و تعداد متفاوت و بعد از آن بررسی بازخوردها است.

زمانی که بهترین زمان و تعداد پست را فهمیدید ، یک تقویم برای محتوای خود ایجاد کنید و در آن مشخص کنید که چه محتوایی در چه زمانی باید در اینستاگرامتان ارسال کنید.

2.موضوعات مختلف را عنوان کنید

استفاده از موضوعات مختلف جذابیت بیشتری برای فالوورهایتان ایجاد می کند و به شما در دستیابی به اهداف متفاوت کمک خواهد کرد. به طور مثال مجموعه ای بعد از آگاهی و اطلاع رسانی در مورد جذب دانشجوی جدید ، اقدام به ارائه محتوا در مورد زندگی دانشگاهی و ایجاد مسابقات می نماید.

3.استایل خاص خودتان را ایجاد کنید

آیا در نوشتن توضیح (Caption) عکس های خود از ایمونجی ها استفاده می کنید ؟ آیا برند شما از یک قاعده خاص دستور زبانی پیروی می کند ؟ از چه هشتگ هایی استفاده می کنید ؟ چه نوع عکس هایی را پست می کنید ؟ آیا یک استایل خاص وجود دارد که تمامی عکس ها از آن پیروی کنند ؟

استایل خاص شما باید به گونه ای باشد که برند شما را متمایز نماید. در مورد این بخش در ادامه توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

4.تعامل ایجاد کنید

شما باید بدانید که کی و چگونه با دیگران در اینستاگرام تعامل داشته باشید ، پست آنها را لایک کنید و برای آنها کامنت ارسال کنید تا برای عکس های خودتان کامنت دریافت کنید. پیشنهاد ما استفاده از یک سیستم اتوماتیک برای برقراری تعامل نیست زیرا بازخورد خوبی را شاهد نخواهید بود.

یک برند اینستاگرامی برای کسب و کار خود بسازید

در اینستاگرام همه چیز بر اساس تصویر است ، بنابراین هدف ، ساخت یک هویت قابل تشخیص و قابل اعتماد است. چند راه برای انجام این کار وجود دارد.

ایجاد یکپارچگی

طبق گزارش WebDam ، شصت درصد از برندهای برتر در اینستاگرام از یک فیلتر مشابه در تمامی پست هایشان استفاده می کنند. با استفاده مکرر از یک فیلتر مشابه ، شما می توانید یک استایل خاص برای خود ایجاد کنید که برای فالوور هایتان قابل تشخیص باشد. از انجا که هدف شما متوقف کردن کاربران در هنگام اسکرول پست ها بعد از دیدن پست شما است (برای ایجاد تعامل با پست شما) هرچه پست های شما بیشتر مشخص باشند ، شانس بیشتری برای دیده شدن خواهید داشت.

برای مثال نگاهی به نمونه زیر بیندازید ، در تمامی عکس ها از حاشیه های سفید رنگ استفاده شده است و رنگ اصلی تصاویر نیز سفید است. شما در هنگام اسکرول کردن و مشاهده پست ها ، به سرعت این عکس ها را تشخیص می دهید و دوست دارید که روی آنها متوقف شوید.

برنامه های ویرایش عکس مانند VSCOcam یا Enhance می توانند با فیلتر های اضافی و ابزارهای ویرایش به شما در پیدا کردن استایل خاص خودتان کمک کنند.

موضوع اصلی خود را انتخاب کنید

شما باید تصمیم بگیرید که محتوای پست های شما بر چه چیزی متمرکز باشد. در برخی موارد ، این موضوع واضح است. به عنوان مثال یک رستوران ، عکس هایی از غذاهای خود منتشر می کند و یک برند پوشاک ، عکس هایی از لباس های خود منتشر می کند.

اما شما نیاز ندارید که حتما تمام پست های خود را در این موارد ارسال کنید. می توانید تصاویری از محل فعالیت خود ، تصاویر کارمندان و یا تصاویر جالب از کسب و کارتان را ارسال کنید.

ایجاد هشتگ های مورد نظر

شما باید هشتک های مناسب با کسب و کارتان را به خوبی شناسایی کنید. باید بدانید که کدام هشتگ ها هستند که کاربران مرتبط بیشتری را در خود نگه داشته اند. با استفاده از هشتگ ها و تشویق کاربران به استفاده از آنها می توانید به سرعت رشد قابل توجهی را متوجه کسب و کار اینستاگرامی خود کنید

به مخاطبانتان اعتماد کنید

کسب و کار اینستاگرامی شما با پیروی از استراتژی برند های دیگر موفق نخواهد شد. به طور مثال مورادی که یک شرکت تواید نوشابه برای اینستاگرام خود انجام میدهد قطعا متفاوت با مواردی است که یک شرکت بیمه باید انجام دهد. حتی در صورت یکی بودن موضوعات کاری نیر ، استراتژی شما دقیقا یکسان با استراتژی دیگر پیج نیست و مواردی که برای موفقیت باید انجام شوند ، قطعا متفاوت است.

به مخاطبان خود اهمیت دهید و اطمینان حاصل کنید که منافع و انتظاراتشان را برآورده می کنید. نگاهی به سایر پلتفرم ها مانند وبسایتتان بزنید و ببینید کدام نوع از محتوا چذابیت بیشتری برای کاربرانتان داشته است و با ایجاد نظر سنجی از خود آنها سوال کنید که نسبت به چه چیزی بیشتر علاقه مند هستند.

محتوای خلاقانه تولید کنید

یک عکس بگیرید ، یک فیلتر به آن اضافه کنید و آن را پست کنید. انتظار پیشرفت دارید ؟ اینکار در گذشته شاید موقر واقع می شد و شما می توانستید با همین سه عمل ساده مشتریانی جذب کنید و کاربران را به عامل با خود دعوت کنید. اما برای خلاقیت در پست های خود این نکات را رعایت کنید :

کپشن را نادیده نگیرید

شاید به دلیل اینکه اینستاگرام مرکز نشر عکس است بسیاری توضیح و کپشن زیر عکس ها را نادیده بگیرند. توضیحات هر عکس فرصتی بی نظیر برای ارائه یک داستان به شما می دهند. شما می توانید با استفاده از آن تصویر را گسترش دهید و یا با متنی خاص و استفاده از امونجی ها کاربرانتان را مجذوب خود کنید.سعی کنید برای هر عکس متنی جذاب بنویسید و این این متن در جهات موفقیت بیشتر کسب و کار اینستاگرامی خود استفاده کنید.

از آلبوم های عکس و ویدئو استفاده کنید

شما می توانید تا 10 عکس و ویدئو را در یک پست اینستاگرام اضافه کنید تا پست شما به صورت آلبومی از عکس و ویدئو ارسال شود. با کمی خلاقیت می توانید یک مجموعه بینظیر را با این قابلیت ایجاد کنید و کاربرانتان را مجبور به واکنش برای آن پست کنید.

از استوری اینستاگرام استفاده کنید

استوری اینستاگرام ، 250 میلیون بار در روز استفاده می شوند و این نشان دهنده چرایی الزام استفاده از این قابلیت برای کسب و کار اینستاگرامی شما است. محتوایی که بعد از مدتی حذف می شود و قابلیت لایو اینستاگرام ، استوری اینستاگرام را به ابزاری عالی برای کسب و کارها برای ارائه ویدئو های خلاقانه تبدیل کرده است.

همکاری با اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرهای مرتبط با کسب و کار اینستاگرامی خود را شناسایی کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. از آنها بخواهید که برای پیج شما تبلیغات کنند (قطعا به صورت رایگان انجام نمی شود). این می تواند جهشی مناسب را برای پیج اینستاگرام شما ایجاد کند.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا