آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام برخلاف بسیاری از شبکه های اجتماعی محل خوبی برای کسب و کار شما است. در حالی که اینستاگرام در ابتدا محلی برای به اشتراک گذاری عکس بود ، در حال حاضر به یک پلتفرم تجاری تبدیل شده است که هر کسب و کاری می تواند در آن فعالیت داشته باشد. ممکن است شما فکر کنید که کسب درآمد از اینستاگرام چگونه است ؟ چه تفاوت هایی میان فروش در اینستاگرام و کسب و کارهای وجود دارد ؟

در این مقاله ، ما تکنیک هایی را برایتان شرح می دهیم که می توانید بلافاصله آنها را پیاده سازی کنید. بنابراین شما هم قادر به کسب درآمد از اینستاگرام خواهید بود.

 • شما قادر به کسب درآمد از اینستاگرام هستید ؟
 • قدرت اینستاگرام
 • موفقیت در کسب درآمد از اینستاگرام نیازمند چیست ؟
 • چگونه شبکه فالوورهای متعهد بسیازیم ؟
 • روش های کسب درآمد از اینستاگرام
 • تبلیغ لازمه کسب درآمد است
 • سخن پایانی

آیا شما قادر به کسب درآمد از اینستاگرام هستید ؟

بله، مطمئنا می توانید شما قادر به کسب درآمد از اینستاگرام هستید.

علاقه مندان از این پلت فرم رسانه های اجتماعی همیشه به دنبال راه های جدیدی برای کسب درآمد در اینستاگرام هستند.

حال ممکن است فکر کنید: درست است که این امکان وجود دارد،اما چطور باید اینکار را انجام بدهم ؟

نگران نباشید، ما رمز و رازهایی را درباره کسب درامد از اینستاگرام را به شما خواهیم گفت، اما ابتدا نگاهی به چند راهکار برای انجام این کار می اندازیم

شما می توانید امرکز خود را بر روی پست های تبلیغاتی بگذارید ، جایی که برندها نیاز دارند تا مخاطبان خود را افزایش دهند و شما یک ابزار در اختیار انها قرار می دهید و یا شما می توانید از سیستم همکاری در فروش و کسب درآمد از برندهای دیگر مشغول شوید. همچنین قادر به فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی خود هستید و حتی می توانید یک خدمت را ارائه کنید.

به طور کلی شما در اینستاگرام قادر به فروش محصول یا خدمات خود مانند هر محیط کسب و کار اینترنتیای هستید.

تا زمانی که شما قادر به تولید محتوا به صورت خلاقانه و تصویری باشید ، می توانید در اینستاگرام مخاطبان هدف را جذب کنید.

قدرت اینستاگرام

اینستاگرام به 800 میلیون کاربر طی 7 سال (از 2010 تا 2017)  رسیده است. با رشد روز افزون اینستاگرام ، افزایش شهرت فعالان ایسنتاگرام تعجب آور نخواهد بود. آنها راه هایی برای کسب درآمد از اینستاگرام ایجاد کرده اند و با هر پست خود پول نقد را به جیب هایشان منتقل می کنند.

این اطلاعات نشان میدهند اینستاگرام پلتفرمی است که می توانید از آن پول در بیاورید :

1.اینستاگرام دارای 800 میلیون کاربر فعال در ماه است ، این عدد تقریبا 3 برابر جمعیت امریکاست.

2.هر روز 600 میلیون کاربر فعال هستند ، این تقریبا 2 برابر جمعیت امریکاست.

3.در سال 2017 ، 70.7 درصدر از کسب و کارهای امریکایی از اینستاگرام استفاده کرده اند. با 30 میلیون کسب و کار (کوچک و بزرگ) در امریکا ، این عدد معادل 21 میلیون کسب و کار اینستاگرامی می شود.

4.هشتاد درصد از کابران ایسنتاگرام ، حداقل یک اکانت تجاری اینستاگرام را دنبال می کنند. یعنی 640 میلیون کاربر حداقل یک اکانت تجاری را دنبال می کنند.

5.در هر ماه 2 میلیون تبلیغ دهنده در اینستاگرام وجود دارد.

6.زمان صرف شده در اینستاگرام در سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است.

7.در سال 2016 ، 48 درصد برند های امریکایی در اینستاگرام کسب و کار خود را تبلیغ کرده اند. در سال 2017 این مقدار به 71 درصد رسید و انتظار می رود در سال 2018 به 82 درصد افزایش داشته باشد

8.هر روز ، 300 میلیون اکانت از استوری اینستاگرام استفاده می کنند.

9.رنج سنی کاربران اینستاگرام

 • 18 تا 29 سال : 59 درصد
 • 30 تا 49 سال : 33 درصد
 • 50 تا 64 سال : 18 درصد
 • 64 سال به بالا : 8 درصد

10.جنسیت در اینستاگرام

 • زن : 38 درصد
 • مرد : 26 درصد
 • سایر : 26 درصد

11.پست هایی که دارای لوکیشن هستند ، 79 درصد تعامل بیشتری ایجاد می کنند.

12.عکس هایی که دارای چهره هستند 38 درصد لایک بیشتری دریافت می کنند.

موفقیت در کسب درآمد از اینستاگرام نیازمند چیست ؟

استفاده از اپلیکیشن ها ، استفاده از فیلتر های محبوب و به کار بردن تکنیک های تبلیغاتی کلید موفقیت در اینستاگرام هستند. شما شما نیاز به آگاهی از قوانین جدید برای کسب درآمد از اینستاگرام دارید.

1.اکانت تجاری اینستاگرام 

دو نوع اکانت در اینستاگرام وجود دار : شخصی و تجاری. حساب تجاری در ژوئیه 2016 راه اندازی شد. شما می توانید این ویدئو آموزشی را برای تبدیل اکانت اینستاگرام به اکانت تجاری مشاهده کنید.

2.استفاده از تکمیل کننده ها

اینستاگرام همه ابزارهای مورد نیاز کسب و کار را به شما ارائه نمی دهد و شما می توانید با برخی اپلیکیشن های دیگر آن را کامل کنید. به عنوان مثال شما می توانید از برنامه های پرداخت آنلان برای ایجاد یک لینک خرید سریع و پرداخت وجه استفاده کنید تا کاربرانتان به سرعت بتوانند سفارش خود را پرداخت نمایند.

3.رعایت قوانین اینستاگرام

اینستاگرام ، دارای قوانین دقیقی در مورد چگونگی پست ارسالی ، انواع عکس ها و ویدئو ها برای ارسال و تعداد مجاز پست در روز است. پیروی از این قوانین می تواند به شما در کسب درآمد از اینستاگرام کمک کند. این قوانین همچنین تعداد هشتگ مجاز برای استفاده را نیز شامل می شود. بنابراین شما قادر به اسپم اکانت اینستاگرام خود با استفاده از بیش از 30 هشتک غیر مرتبط با محتوای پست نخواهید بود.

تحقیقات نشان داده است که ارسال 1 تا 2 پست در روز کارساز است و به کاربران شما حس فعالیت هرزگونه القا نخواهد کرد. همچنین با این تعداد شما فرصت کافی برای ایجاد پست خلاقانه در اینستاگرام را خواهید داشت.

همچنین طول ایده آل برای متن (کپشن) 138 تا 150 حرف می باشد. برای متون تبلیغاتی ، 125 کاراکتر بهینه ترین عدد است. تعداد هشتگ را هر چند ممکن است بیش از 20 مورد بتوانید درج کنید ، بین 5 تا 10 مورد نگه دارید.

“Shadow banning” به این معناست که پست های شما در جستجو برای هشتگ های خاص نمایش داده نمی شود و باعث کاهش شانس شما در کسب درآمد از اینستاگرام می شود. مراقب باشید گرفتار آن نشوید.

4.در استفاده از فیلتر های اینستاگرام حرفه ای شوید

استفاده از فیلتر های محبوب در اینستاگرام به کاربران شما حس بهتری منتقل می کند. همچنین شما با شناخت فیلتر محبوب در زمینه کاری خود می توانید پست های خود را بهتر به کاربرانتان بشناسانید. لیستی از بهترین فیلتر ها در چند زمینه کاری را برایتان آماده کرده ایم :

فیلتر های محبوب مد و پوشاک

 • Valencia
 • Normal
 • Brooklyn

فیلتر های محبوب برای غذا

 • Skyline
 • Normal
 • Helena

فیلتر های محبوب برای سلفی

 • Normal
 • Slumber
 • Skyline

از ابزار هایی مانند Picodash استفاده کنید تا ببینید کدام عکس ها تاثیر بهتری دارند. شما می خواهید با موضوع و محتوای خود ، مسیر پیج های موفق اینستاگرام را طی کنید. با انرژی و انگیزه برای یادگیری مداوم شما می توانید کسب درآمد از اینستاگرام را داشته باشد.

5.ایجاد پست های جذاب

این پست ها را در میان عکس محصولات و ویدئو های خود ارسال کنید ، شما می توانید به راحتی تصاویر جذاب را با ابزار هایی مانند befunky ایجاد و منتشر کنید

چگونه شبکه فالوور های متعهد ایجاد کنیم 

ساخت شبکه فالوور را قبل از شروع فروش و یا بعد از آن ایجاد کنیم ؟

پاسخ شما این است : قبل و بعد.

در حالت ایده آل ، شما قبل از آغاز فروش ، صدها فالوور دارید. به این ترتیب ، تصاویر محصولاتتان را در یک اکانت بدون فالوور ارسال نخواهید کرد. با صدها فالوور ، انتظار می رود بتوانید تعاملی منطقی ایجاد کنید و یک شروع خوب داشته باشید

اما چگونه باید یک شبکه فالوور متعهد ایجاد کرد ؟ این 12 راهنمایی به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید. فالوورهای متعهد یکی از کلید های اساسی در کسب درآمد از اینستاگرام می باشد.

1.پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید

یک نام کاربری که کمتر از 30 کاراکتر باشد را انتخاب کنید. حالت ایده آل ، استفاده از نام کاربری بر محور یک کلمه کلیدی است. همچنین این نام کاربری باید با سایر شبکه های اجتماعی شما سازگار باشد.

بیو شما باید تا 150 کاراکتر باشد. اگر دارای وبسایت هستید ، حتما لینک آن را قرار بدهید. این تنها جایی است که شما می توانید یک لینک قابل کلیک اضافه کنید ، پس از کنار آن عبور نکنید.

2.ایجاد و تبلیغ یک هشتگ خاص 

اگر نام اکانت اینستاگرام شما آبنبات تهران است ، هشتگ #آبنبات_تهران را در نظر بگیرید و هرزمان که بخوانید گفتگو های مرتبط با برند خود را پیگیری کنید ، به راحتی از این هشتگ استفاده می کنید. همچنین شما می توانید این هشتگ را در هر جایی و در هر پلتفرمی ، چه آنلاین و چه آفلاین تبلیغ کنید. (استفاده از تبلیغاتی هشتگی در بیلبوردهای شهری)

3.استفاده از هشتگ های مرتبط با کسب و کارتان

همانطور که گفتیم اینستاگرام به شما اجازه استفاده تا 30 هشتگ را می دهد ولی استفاده از این تعداد اصلا توصیه نمی شود. سعی کنید این تعداد را بین 5 تا 10 هشتگ نگه دارید و حتما از هشتگ های مرتبط با کسب و کار خودتان استفاده کنید.

4.در گفتگو های مرتبط با کسب و کارتان شرکت کنید

حساب های افراد و کسب و کارهای مرتبط را از طریق هشتگ های مربوطه پیدا کنید. در گفتگو های آنها شرکت کنید و با آنها در تعامل باشید. این یکی از راه های جذب فالوور با کیفیت است.

5.استفاده از کپشن های خوب

در کپشن ها ، فالوور های خود را به تعامل دعوت کنیدو از آنها بخواهید نظر خود را بگویند و در این پست مشارکت داشته باشند.

6.اجرا مسابقات

یک پست طراحی کنید و طی آن یک مسابقه راه اندازی کنید و جایزه ای در نظر بگیرید. همچنین یک هشتگ خاص برای این مسابقه ایجاد کنید. تصمیم بگیرید که برندگان چگونه انتخاب می شوند و این قوانین را اطلاع رسانی کنید.

به عنوان مثال شما می توانید طی مسابقه تصاویری با هشتگ خاص خود ایجاد کنید و از کاربران بخواهید برای شرکت در قرعه کشی و برنده شدن ،با به اشتراک گذاری آن عکس و هشتگ مربوطه ، در سیستم همکاری در فروش شما شرکت کنند. این یکی از روش های کسب درآمد از اینستاگرام است.

7.از استوری اینستاگرام استفاده کنید

امکانات بیشماری نظیر استیکر ها ، سوال و جواب ، متن متحرک ، رنگ ها و … در استوری اینستاگرام در اختیار شما است. از استوری اینستاگرام خلاقانه استفاده کنید و آن را به ابزاری برای پیشرفت خود تبدیل کنید.

8.منظم پست ارسال کنید

همانطور که در پست کسب و کار اینستاگرامی گفتیم. یکی از اسرار دیده شدن بهتر پست هایتان ، استفاده از فیلتر ها و یک استایل خاص است. این به فالوور های شما کمک می کند تا پست های شما را به سرعت شناسایی کنند

9.همکاری با اینفلوئنسرها

با اینفلوئنسر ها و افراد معتبر در ارتباط باشید ، پست های تبلیغاتی توسط آنها منتشر کنید و یا سعی کنید با آنها رابطه ای دوستانه ایجاد کنید. اگر شما فالوور زیادی داشته باشید می توانید تبادل پست نیز انجام دهید.

10.از لوکیشن استفاده کنید

از ویژگی نوشت لوکیشن در پست های خود استفاده کنید. همانطور که در آمار ابتدایی گفتیم ، این کار درصد تعامل در پست شما را بالا می برد.

11.یک سبک منحصر به فرد ایجاد کنید

فیلتر و استایلی خاص برای پست های خود در نظر بگیرید. اگر چندین اکانت دارید (به عنوان مثال یک اکانت برای فعالیت های برند شما است و دیگری در مورد فروش محصولات) ، هر کدام باید سبک خود را داشته باشند.

12.از فالوورهایتان درخواست تعامل کنید

اگر درخواست کنید ، افراد ممکن است این کار را انجام دهند ، تا زمانی که کپشن پست شما به کاربران ارزش دهد و حس مثبتی در آنها ایجاد کند ، شما می توانید با فالوورهایتان تعامل برقرار کنید. از جملاتی مانند نظر شما چیست ؟ یا جمله آیا شما تجربه استفاده از این محصول را داشته اید؟ استفاده کنید و افراد را ترغیب کنید که نظرشان را با شما به اشتراک بگذارند.

در صورتی که با کاربرانتان تعامل داشته باشید آنها شما را به خاطر خواهند سپرد و زمینه کاری شما ملکه ذهن آنها خواهد شد. به پست های شما توجه بیشتری می کنند و در نتیجه کسب درآمد از اینستاگرام برای شما ساده تر می شود.

روش های کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام برای فروش محصولاتی که به خوبی از آنها عکاسی شده بهترین جاست. به عبارت دیگر ، اگر محصولاتتان مختص خودتان نیست و عکس های آن موجود است ، راحت تر می توانید آنها را در اینستاگرام به فروش برسانید. در غیر این صورت باید به فتوشاپ کمی مسلط باشید تا تصاویر خلاقانه و خوبی درست کنید.

به طور کلی حداقل 5 روش برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد :

1.فروش مستقیم محصولات دیگران

شما به راحتی می توانید به فروش محصولاتتان در اینستاگرام بپردازید.اما حتما نیازی ندارید که این محصولات را بخرید و انبار کنید. از طریق مذاکره با تامین کنندگان شما می توانید اجناس آنها را به فروش برسانید. با اینکار سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارید و می توانید کسب درآمد را آغاز کنید.

2.کسب درآمد از اینستاگرام با تبلیغات

زمانی که یا پیج تاثیر گذار شوید ، می توانید از برند های دیگر برای تبلیغاتشان پول خوبی بگیرید. هم اکنون این پیج ها مبلغ های میلیونی برای یک پست اینستاگرامی دریافت می کنند. تصور کنید که با محبوب شدن بتوانید تنها یک پست تبلیغاتی در روز ارسال کنید و حداقل مبلغ 1 میلیونی برای آن در نظر بگیرید. کسب درآمد از اینستاگرام برای شما به ماهانه 30 میلیون تومان می رسد.

3.از سیستم های همکاری در فروش استفاده کنید

شما می توانید محصولات دیگران را به فروش برسانید و پورسانت خود را دریافت کنید. بسیاری از برند ها و فروشگاه های اینترنتی سیستم همکاری در فروش خود را راه اندازی کرده اند و اخیرا نیز دیج یکالا این کار را انجام داده است. بسیاری از مردم کسب درآمد از اینستاگرام را با این روش انجام می دهند.

ایجاد پست های جذاب ، به شما کمک می کند تا بدون هیچگونه آزاری برای مخاطبانتان ، محصول خود را تبلیغ کنید. مشکلی که در روش همکاری در فروش است این است که شما در پیجتان تنها یک لینک می توانید استفاده کنید و نمیتوانید لینک های خود را در کپشن قرار دهید.

دو راه حل برای شما وجود دارد ، اول اینکه یک صفحه فرود ایجاد کنید و محصولات خود را آنجا قرار دهید.روش دوم هم استفاده از لینک در استوری اینستاگرام می باشد.

4.محصولات مجازی به فروش برسانید

محصولات مجازی به راحتی در اینستاگرام قابل فروش هستند. شما می توانید نقاشی ، انیمیشن  و تمامی محصولاتی که بر پایه تصویر هستند را ساده تر از سایر محصولات به فروش برسانید. در هر پست از فالوورهایتان بخواهید برای اطلاعات بیشتر از طریق لینک بیو به وبسایتتان مراجعه کنند.

5.محصولات فیزیکی به فروش برسانید

شما می توانید محصولاتتان را که خودتان تولید کننده آن هستید و یا از تولید کنندگان خریداری می کنید ، به فروش برسانید. این نوع تجارت نیاز به سرمایه گذاری و خرید محصولات دارد و شما باید بخش زیادی از سرمایه خود را صرف خرید محصولات کنید و ریسک این خرید را نیز بپذیرید. همچنین این نوع کسب و کار نیازمند یک محل نگه داری محصولات (هرچند کوچک) نیز می باشد.

البته روش های دیگری مانند کسب درآمد از لایک اینستاگرام وجود دارد ؛ ولی این 5 روش ، محبوب ترین و معمول ترین روش های کسب درآمد در اینستاگرام هستند.

تبلیغات لازمه کسب درآمد است

صرف نظر از مدل کسب و کاری که برای کسب درآمد از اینستاگرام انتخاب کرده اید ، باید آن را تبلیغ کنید. برای تبلیغات بهینه نیاز دارید تا از تکنیک ها و استراتژی های اثبات شده استفاده کنید.

زمانی که شروع به فروش در اینستاگرام می کنید ، فروش شما بیشتر بر پایه حس کاربر است. کلید موفقیت در تبلیغات این نوع کسب و کار ها ، ایجاد فاکتور رضایت کاربر است.شما باید بتوانید با عکس ها ، ویدئو ها و کپشن ها کاری کنید که کاربر بگوید “چه خوب”.  آن زمان است که شما می توانید فروش خود را بالا ببرید.

 • ااز عکس ها و ویدئو های حرفه ای مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید
 • اکانت اینستاگرام خود را با فروشگاه اینرتنتی خود ادغام کنید و کاربران را میان این دو به جابجا کنید.
 • استفاده از اینفلوئنسر ها می تواند بسیار کارساز باشد. از اینفلوئنسری استفاده کنید که زمینه کاری تقریبا مشابه شما داشته باشد.
 • طبق یک قاعده و نظم خاص پست ارسال کنید و سعی کنید از آن خارج نشوید.

سخن پایانی

با خلاق بودن در اینستاگرام ، شما می توانید کسب درآمد از اینستاگرام را استارت بزنید. شما می توانید محصولات فیزیکی خود را با ارسال عکس ، لایو و ویدئو به فروش برسانید. همچنین قادر خواهید بود تا خدمات خود را به فروش برسانید. اگر می خواهید محصولات فیزیکی را به فروش برسانید و سرمایه خوبی ندارید ، سعی کنید با تامین کننده ها وارد مذاکره شوید. محصول را از آنها بگیرید و برای مشتری ارسال کنید.

میزان کسب درآمد از اینستاگرام

این موضوع بستگی به این دارد که شما چه چیزی به فروش میرسانید و استراتژی بازاریابی اینترنتی شما چیست. اگر تازه می خواهید شروع کنید ، نگران نباشید ، با افزایش فالوور هایتان بیشتر به نحوه کسب و کار و کسب درآمد از اینستاگرام آشنا خواهید شد و رشد بیشتری خواهید داشت

افزایش کسب درآمد از اینستاگرام

از افراد موفق و فعال در اینستاگرام یاد بگیرید. چیزهایی که از آنها یاد گرفته اید را با توانایی های خود و نقاط قوت خود ترکیب کنید و یک استراتژی و استایل خاص برای خود پیاده کنید. محتوای خوبی تولید کنید ، هر روز 1 تا 2 پست ارسال کنید و افزایش فالوور خود را انجام دهید. در نهایت هم یک محصول با کیفیت به مشتری خود عرضه کنید.

ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد تا بتوانید از اینستاگرام سود خوبی به دست آورید پس فکر اینکه به سرعت می توانید کسب درآمد از اینستاگرام را جایگزین کار تمام وقت خود کنید از سر بیرون کنید.

محبوب ترین روش کسب درآمد از ایسنتاگرام نیز روش واسطه گری(دریافت از تامین کننده و ارسال به خریدار) است. اما انتخاب هر یک از روش های گفته شده طبق نظر شما است و می توانید هر یک را که فکر می کنید در آن بهتر هستید را انتخاب کنید

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا