تاثیر لینک های نوفالو در سئو

ممکن است زمانی که کلمات “سئو” و “نوفالو” را در یک جمله می شنوید احساس کنید جمله بی ارزش است. همانطور که شاید یک  سکه 500 ریالی برای شما بی ارزش باشد. اما این تفکر بسیار ناعادلانه است. اینجاییم تا دلیلی برای زنده بودن لینک های نوفالو به شما بدهیم. این مقاله را بخوانید تا پروژه تست در مورد لینک های نوفالو ، انکر تکست ، و رنک را بررسی کنیم. به شما قول می دهم در انتها مقاله تفکرتان نسبت به لینک های نوفالو عوض شود.

لینک های نوفالو به ناحق بد هستند.

در سال 2005 بود که موتور های جستجو برای مقابله با لینک سازی اسپم خاصیت نوفالو را استفاده کردند و پس از آن گوگل به همه صاحبان وبسایت ها توصیه کرد لینک های خود را در صورتی که برای آن پرداخت صورت میگیرد به صورت نوفالو درج کنند. در حقیقت درج خاصیت نوفالو در لینک به این معنی است که شما به گوگل می گویید من برای درج این لینک پول پرداخت کرده ام.

این به گوگل کمک می کند تا بتواند تفاوت بین لینک های طبیعی و تبلیغاتی را تشخیص دهد و صاحبان وبسایت را از جریمه های گوگل که با آپدیت الگوریتم ها به روز می شوند ، مصون نگه می دارد.

اگر شما با گوگل صادق بوده باشید و لینک های تبلیغاتی خود را با ویژگی نوفالو مشخص می کردید ، لینک سازی ها مشکلی برای شما به وجود نمی آوردند. اما هیمنجا بود که اکثر افرادی که کار سئو انجام می دادند به این نتیجه رسیدند که لینک های نوفالو برای موتورهای جستجو بی ارزش هستند.

خرید و فروش لینک یک ریسک بزرگ بود و اکثر سئو کاران از لینک نوفالو مانند طاعون اجتناب می کردند و این تفکر هنوز هم پابرجاست.

چرا لینک های نوفالو خوب هستند ؟

یکی از بزرگترین عوامل رتبه بندی برای گوگل اعتبار نام تجاری است.

به عبارت دیگر ، گوگل باید به برند شما اعتماد کند تا به شما اجازه افزایش رنک در نتایج جستجو را بدهد. این اعتماد بیشتر با توجه به سئو صفحه اصلی شما شکل می گیرد یا به عبارت دیگر ، بک لینک های صفحه اصلی شما می توانند تعیین کننده باشند.

اما یکی از معیار های کلیدی گوگل برای تعیین اینکه وبسایت شما یک برند قابل اعتماد است یا نه ، داشتن یا نداشتن لینک نوفالو است.

در این مورد چند ثانیه فکر کنید.

لینک های نوفالو به گوگل پیام می دهند که شما برای این لینک پول پرداخت کرده اید ، چون که این یک تبلیغ است و تبلیغات قدرت و نیاز کسب و کار است.

اگر شما یک نام تجاری واقعی هستید ، گوگل انتظار دارد شما تبلیغات نکنید ؟

در حقیقت زمانی که شما یک لینک نوفالو دارید ، به گوگل پیام می دهید :  “سلام ، من در حال تبلیغات برای کسب و کارم هستم و

این تبلیغات من است”

حال گوگل می تواند با بررسی انکر تکست ببیند که محتوای سایت شما چطور با آن کلمه کلیدی در ارتباط است و برای آن کلمه به شما اعتبار بدهد ، بدون ریسک برای اینکه شما مورد جریمه گوگل قرار بگیرید.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که گوگل دوست دارد لینک های نوفالو را در پروسه لینک سازی شما ببیند و اگر این اتفاق نیفتد ، پرچم قرمز به نشانه اسپم به شما نزدیک خواهد بود.

اثبات خوب بودن لینک های نوفالو

بررسی که بر روی تعداد زیادی سایت معتبر و دارای رنک بسیار بالا انجام شد ، نتیجه ی جالبی را نشان داد.

آیا می دانستید که سایت های رنک 1 جهانی ، دارای متوسط 20 تا 40 درصد لینک نوفالو هستند ؟

گاهی اوقات این مقدار حتی بیش از 3 لینک از 10 لینک می شود.

به این مورد فکر کنید !

خاصیت نوفالو که قرار بود تمام خوبی های سئو را نابود کند ، وبسایت ها را در رتبه 1 قرار داده است. بیایید چند نمونه از سایت هایی که بررسی شده اند را نگاه کنیم. (توجه کنید که بررسی فقط بر روی صفحه دارای رنک انجام شده است نه کل سایت)

کلمه کلیدی: “backlinks”

صفحه مورد نظر: https://www.gotchseo.com/backlinks/

درصد لینک نوفالو: 28%

درصد لینک  نوفالو برای کل سایت: 30%

کلمه کلیدی: “mortgage payment calculator”

صفحه مورد نظر: http://www.bankrate.com/calculators/mortgages/mortgage-payment-calculator.aspx

درصد لینک نوفالو: 31%

درصد لینک نوفالو برای کل سایت: 12%

کلمه کلیدی: “diet pills”

صفحه مورد نظر: http://www.webmd.com/diet/obesity/weight-loss-prescription-weight-loss-medicine

درصد لینک نوفالو: 21%

درصد لینک نوفالو برای کل سایت: 14%

کلمه کلیدی: “online degrees”

صفحه مورد نظر: http://www.guidetoonlineschools.com/degrees

درصد لینک نوفالو: 25%

درصد لینک نوفالو برای کل سایت: 16%

کلمه کلیدی: “best fidget spinners”

صفحه مورد نظر: http://thewirecutter.com/reviews/best-fidget-spinners/

درصد لینک نوفالو: 23%

درصد لینک نوفالو برای کل سایت: 21%

کلمه کلیدی: “internet business”

صفحه مورد نظر: https://www.thebalance.com/top-internet-business-ideas-you-can-start-today-1794709

درصد لینک نوفالو: 31%

درصد لینک نوفالو برای کل سایت: 17%

توجه کنید که این درصد برای تمام سایت های رتبه 1 الزامی نیست و بسیاری از آنها زیر 20 درصد لینک نوفالو دارند. اما طی بررسی های انجام شده بر روی سایت های دارای رتبه 1 ، این یک مورد رایج است.

بدیهی است که این تست پایان کار سئو نیست. من فقط به دنبال این هستم که ببینم گوگل چطور به سایت های رتبه 1 اعتماد می کند و پروفایل لینک سازی آنها را بررسی می کنم.

بنابراین سوالی که پیش می آید این است که آیا این سایت ها به این خاطر گوگل انتظار وجود لینک نوفالو در سایت ها را دارد و این سایت ها دارای لینک نوفالو هستند در رتبه یک هستند ؟  یا اینکه در حقیقت لینک های نوفالو منتقل کننده اعتبار هستند ؟

مورد مطالعاتی بک لینک نوفالو

یک وبسایت را مورد بررسی قرار می دهیم.

از آنجایی که من کلمه کلیدی برای صفحه اصلی این وبسایت نداشتم ، تصمیم گرفتم تاثیر لینک سازی sidewide نوفالو با کلمه کلیدی خاص را بررسی کنم.

قصد من گرفتن رتبه برای کلمه کلیدی ” backlink software” بود. این کلمه کلیدی خیلی مشکل نیست اما دقیقا همان چیزی است که دنبال آن هستم. بنابراین من به یک وبسایت که در زمینه سئو دارای رنک خوبی است رفتم و در سایدبار آن لینک نوفالو برای وبسایت مورد نظر خریدم

در عرض یک هفته ، من برای کلمه کلیدی مد نظرم رتبه به دست آوردم. این نتیجه شوکه کننده بود اما قبلا هم همین تجربه را به صورت های مختلف داشتم

تنها کاری که من کردم ، خرید بک لینک به صورت sidewide با انکر تکست دقیق بود.

من هیچ لینکی با این کلمه کلیدی به صفحه اصلی نداشتم.

من فکر می کنم تبلیغاتی یک فاکتور تاثیر گذار بر روی سایت من و یک دلیل مهم برای کسب رتبه من بوده است. نتایج دروغ نمی گویند. لینک های نوفالو به خوبی ارزش سئو خود را نشان می دهند.

البته توجه داشته باشید که وبسایت مورد بررسی دارای رنک در کلمات دیگر بود و یک وبسایت تازه راه اندازی شده نبود و من مطمئن نیستم که تاثیر این کار بر روی یک وبسایت تازه چگونه خواهد بود.

نتیجه گیری

قصد من نتیجه قطعی بر اساس یک مورد مطالعاتی نیست ، اما شواهد کافی برای اثر گذاری لینک های نوفالو وجود دارند و زمانی که شما از ارزش آنها آگاهید ، باید از آنها به نفع خود استفاده کنید.

بر اساس دیتای موجود ، بخشی از استراتژی سئو من ، یافتن وبسایت های مشابه از نظر محتوا و خرید لینک با کلمه کلیدی مورد نظر به صورت نوفالو است.

علاوه بر این ، من مطمئن هستم انکر تکست من دقیقا مشابه با کلمه کلیدی ای است که من قصد دارم برای آن رتبه کسب کنم و اصلا نگرانی ای بابت جریمه شدن توسط موتور های جستجو ندارم.

این کار را انجام دهید و ببینید لینک های نوفالو چه تاثیری بر وبسایت شما دارند.

بدون نظر

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا